AK Partili vekil TBMM'de Gürsu armudunu tanıttı

AK Partili vekil TBMM'de Gürsu armudunu tanıttı

30.10.2019 19:12 | Son Güncelleme: 30.10.2019 19:15

AK Partili vekil TBMM'de Gürsu armudunu tanıttı AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç: "İlçemizde 2 bin 247 hektar alanda olarak 90 bin ton armut üretilmektedir.

AK Partili vekil TBMM'de Gürsu armudunu tanıttı

AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç:

"İlçemizde 2 bin 247 hektar alanda olarak 90 bin ton armut üretilmektedir. Ülkemizde ise 26 bin 389 hektarlık alanda yıllık ortalama 519 bin ton armut üretilmektedir"

ANKARA - AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Gürsu armudunu tanıtmak için TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Ödünç, TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek, Gürsu armudunu tanıttı. Bursa'da özellikle Gürsu, Kestel, Osmangazi ilçelerinde yetişen ve Türkiye'nin 81 iline dağıtılan armudu tanıtmak için basın toplantısı yaptığını belirten Ödünç, "Gürsu ilçesinin toplam tarım alanlarının yaklaşık yüzde 71'i meyve ağacının dikili olduğu alanlardan oluşmaktadır. Meyve ağacı dikili alanların da yüzde 65'inde armut ağacı bulunmaktadır. İlçemizde 2 bin 247 hektar alanda yıllara göre değişmekle birlikte yıllık olarak ortalama 90 bin ton armut üretilmektedir. Ülkemizde ise 26 bin 389 hektarlık alanda yıllık ortalama 519 bin ton armut üretilmektedir. Ülkemizde armut meyvesinin ortalama verimi bin 966 kilogram/dekar iken, Gürsu ilçemizde bu rakam 3 bin 974 kilogram civarındadır" dedi.

Deveci armutlarının Gürsu ilçesinde yetiştiğini söyleyen Ödünç, ilçe tarım alanlarının yüzde 40'nın armut bahçesi olduğunu aktardı. Ödünç, basın toplantısından sonra gazetecilere armut dağıttı.

AK Partili vekil TBMM'de Gürsu armudunu tanıttı
AK Partili vekil TBMM'de Gürsu armudunu tanıttı
AK Partili vekil TBMM'de Gürsu armudunu tanıttı
AK Partili vekil TBMM'de Gürsu armudunu tanıttı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Politika

Son Dakika Haberleri

Alparslan Türkeş 103. doğum yıldönümünde Kuşadası'nda anıldı - HaberAli Babacan, Bakan Koca'ya seslendi: Verileri gizleyerek halkın sağlığını tehlikeye atmadınız mı? - HaberEnerji alanında düzenlemeler içeren teklif, TBMM Genel Kurulunda yasalaştı (3) - HaberEnerji alanında düzenlemeler içeren teklif, TBMM Genel Kurulunda yasalaştı (1) - HaberElektrik ve Maden Kanunu'nda değişiklik yapılmasını öngören teklif TBMM'de kabul edildi - HaberSon dakika haber... Koca: "(İBB'nin açıkladığı defin rakamları) Ölüm sebebi Kovid ise Kovid, menenjit ise menenjit yazılıyor. Tanı çok net konmuş oluyor." - HaberSon Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir - HaberlerSon dakika haber... Milli Güvenlik Kurulu, "İmzalanan ateşkes anlaşmasının hayata geçirilmesiyle Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünün sağlanmasının ve Güney Kafkasya'da... - HaberSon Dakika: Türkiye'de 25 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 168 kişi vefat etti, 28 bin 351 yeni vaka tespit edildi - HaberlerSon dakika haberleri... Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi - HaberSon dakika haberi... Bakan Koca: "Hasta olsun olmasın, testi pozitif olanlar ve bunların temaslılarını HES kodu üzerinden sorgulamak mümkündür." - HaberSon dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı başladı. - HaberErdoğan'dan Arınç'a bir tepki daha: Türkiye'de hiçbir şey yapılmamış gibi konuşmalarını kabul edemeyiz - HaberSon Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli korona aşısı için tarih verdi: Nisan ayında uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz - Haber
title