Ak Partili Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Şems Çakıroğlu Açıklaması

Ak Partili Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Şems Çakıroğlu Açıklaması

AK Parti'nin Sarıyer Belediyesi başkan aday adaylarından Şems Çakıroğlu, "CHP'den bu kadar çok aday çıkması mevcut başkandan memnun olunmadığını ifade eder" dedi.
Yerel seçimlerde aylar kala partilerde adaylık heyecanı hızlanırken, AK Parti...

Ak Partili Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Şems Çakıroğlu Açıklaması

AK Parti'nin Sarıyer Belediyesi başkan aday adaylarından Şems Çakıroğlu, "CHP'den bu kadar çok aday çıkması mevcut başkandan memnun olunmadığını ifade eder" dedi.

Yerel seçimlerde aylar kala partilerde adaylık heyecanı hızlanırken, AK Parti Sarıyer Belediye Başkan aday adaylarından Şems Çakıroğlu, AK Parti'de adaylık sürecini değerlendirdi."Geçmişimiz de Geleceğimiz de Sarıyer" sloganıyla yola çıkan Sarıyerli Şems Çakıroğlu, bir esnaf ziyareti öncesinde gazetecilerle yaptığı söyleşide, açıklamalarda bulundu. Aday adaylığı sürecinde gerek CHP'den gerek AK Parti'den bu kadar çok aday adayı çıkmasının nedenini mevcut yönetimdeki değişiklik isteğine bağladı. Çakıroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"CHP'den bu kadar çok aday çıkması mevcut başkandan memnun olunmadığını ifade eder. Şunu kabullenmeliyiz ki, AK Parti Türkiye'de iktidar olsa da, Sarıyer'de şu an belediyede muhalefetiz. Bizim muhalefet olarak ne kadar çok aday adayımız çıkarsa, Sarıyer'de, belediyede de AK Parti'yi iktidar yapma konusunda ne kadar azimli olduğumuzu gösterir. Mevcut Belediye Başkanımızın kendi partisinden bu kadar aday adayı çıkması ise, belli ki burada bu işin iyi yapıldığı düşünülmediği anlamını taşır. Zira memnun oldukları bir sistemi değiştirmek için neden bu kadar çaba sarf etsinler ki? Bu arada eklemek istediğim başka bir şey daha var. Türkiye'de olduğu gibi Sarıyer'de şu an sadece iki partiye yoğunlaşmış durumda. Ama Sarıyer'de gerek çıkartacakları çok değerli adaylarla seçimleri zorlayacak ya da en azından, seçim sonuçlarına etki edecek diğer partiler de var. Ben hepsine başarılar diliyorum."

"BİZDE Kİ REKABETİN ADI, MİLLETE HİZMET REKABETİDİR"

Tüm AK Parti'li aday adaylarına başarılar dileyen Şems Çakıroğlu, "Sarıyer'imiz adına hayırlısı ne ise Rabbimden onu nasip etmesini diliyorum. Herkes bilir ki, bizdeki adaylık birbirimizle rekabet şeklinde değil, milletimize ve Sarıyer'e kimin daha faydalı olabileceğini tespit edebilmek adına yapılan, bir nevi herkesin bilgi ve deneyimini belli etmesi anlamındadır. Bu yüzden de bizde öyle sert bir rekabet ve hatta kırıcı ortamlar asla olmaz. Şahsen adaylık başvurum esnasında taahhüt ettiğim gibi bu davaya ve Sarıyer'e hizmet edebilmek adına, kim aday gösterilirse gösterilsin ben onun yanındayım" dedi.

"BU SÜRECİN HER KADEMESİNE KATKIDA BULUNDUM"

Doğma büyüme Sarıyerli olduğunu ifade eden Çakıroğlu, "Ben gözlerimi şu an AK Parti'li kadronun yer aldığı siyasi oluşumun içinde açtım. Çocukluğum ve gençliğim bu kadroyla birlikte geçti, onlarla yürüdüm, hep onlarla birlikte ilerledim. Yeri geldi ağaçlara tırmanıp pankart astık, yeri geldi partimiz felsefesine katkı sağladık. Yeni Türkiye'nin mimarı olan bu sürecin her kademesine katkıda bulunduk" şeklinde konuştu.

"Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin geleceği için çizdiği vizyonda geride kalmamasına özen gösteren kişilere güveniyorum" diyen Çakıroğlu sözlerini şöyle tamamladı:

"Benim Sarıyerlilerle olan ilişkim sadece siyasi kulvar ve sadece AK Parti'li diyaloglar içinde geçmiyor. Her partiden kardeşlerim, akrabalarım sevdiklerim ve sevenim var. Hepsinin görüşlerine de oylarına da saygı duyuyorum. Şayet parti tabanımız ve ilgili üst mercilerimiz de uygun görürler ve beni aday gösterirlerse, o zaman bu kardeşlerimiz ve büyüklerimiz bu görevi bize layık görürlerse oylarını verirler. Seçimlerde herkesin kendince katacağı oylar vardır. Ama ben burada asıl parti tabanımıza ve Sarıyer'in, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin geleceği için çizdiği vizyonda geride kalmamasına özen gösteren kişilere güveniyorum. Aday adaylığı süreci tamamlanıp, doğrudan seçim sürecine girdiğimizde oluşturacağımız kadrolara, seçim ekibimize, parti gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza, hiçbir şey yapamayacak durumda olsa bile dualarını bizlerden esirgemeyecek olanlara güveniyorum." - İSTANBUL