AK Parti'den Rıdvan Dilmen'e Eleştiri: Erdoğan'ı Deniz Gezmiş'e Benzetmek İftiradır

AK Parti'den Rıdvan Dilmen'e Eleştiri: Erdoğan'ı Deniz Gezmiş'e Benzetmek İftiradır

AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "parkasız Deniz Gezmiş" benzetmesi yapan Rıdvan Dilmen'e "Erdoğan'ı Deniz Gezmiş'e benzetmek iftiradır!" sözleriyle yüklendi.

AK Parti Alaşehir İlçe Gençlik Kolları Kongresinde konuşan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'parkasız Deniz Gezmiş' benzetmesinde bulunan Fenerbahçeli eski futbolcu Rıdvan Dilmen'i eleştirdi.

"DENİZ GEZMİŞ'E BENZETMEK ERDOĞAN'A İFTİRADIR"

Özdağ şunları söyledi:

Milli Takım'daki başarılarıyla da gurur duydum. Elbette Türkiye'yi, sporu seviyor. Ama bir konuşmasında Recep Tayyip Erdoğan'ı görünce, 'Parkasız Deniz Gezmiş'i görüyorum, parkasız Deniz Gezmiş'e benzetiyorum' dedi. Rıdvan kardeşim, 'Recep Tayyip Erdoğan'ı parkasız Deniz Gezmiş'e benzetiyorum' demek Recep Tayyip Erdoğan'a iftiradır.

"ERDOĞAN SANDIKLA GELDİ, GEZMİŞ SİLAHLA GELMEK İSTEDİ"

Bir de benzetiyorum yani Deniz Gezmiş daha üstün, Recep Tayyip Erdoğan buna benziyor. Burada Rıdvan Dilmen boyundan büyük bir laf etmiş. Erdoğan sandıkla gelen adamdır. Deniz Gezmiş ve arkadaşları silahla gelmek istediler. Ellerinde silah, molotofkokteyli, bomba vardı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ni işgal ettiler.

"DENİZ GEZMİŞ SOVYETLER DİYORDU, ÇİN DİYORDU"

Recep Tayyip Erdoğan'ın elinde sadece beyaz oylar ve kalem vardı. Deniz Gezmiş, Amerikan emperyalizmine karşıymış, doğru. Recep Tayyip Erdoğan da emperyalizme karşı. Ama Deniz Gezmiş ve arkadaşları 'Kahrolsun Amerika' derken, 'Yaşasın Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği' diyordu, 'Yaşasın Çin' diyordu.

"AMERİKA'YA EVİNDE DÖN, RUSYA'YA HOŞGELDİN DİYORDU"

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının elinde Türk bayrağı yoktu. Orak, çekiçli bayrak vardı. Recep Tayyip Erdoğan'ın elinde ay yıldızlı bayrak var. Recep Tayyip Erdoğan her türlü emperyalizme karşı. Deniz Gezmiş ve arkadaşları 'go home' yani 'Evine dön Amerika' diyordu ama Rusya, Çin'e, Fidel Castro'ya 'Hoşgeldin' diyorlardı.

"SEN BUNLARI BİLİYOR MUSUN RIDVAN?"

Yok öyle şey. Deniz Gezmiş ve arkadaşları Rusya'yı överken, oradaki Türkler zulüm görüyorlardı. Sen bunları biliyor musun Rıdvan? Öğren bakalım, öğrenmende fayda var. Diyor ki ben bir İşçi Partili babanın çocuğuydum. Kimin çocuğu olursan ol. Ama Recep Tayyip Erdoğan'ı Deniz Gezmiş'e benzetemezsin.

Özdağ sözlerine şöyle devam etti:

Erdoğan karizmatik, savaşçı son liderdir. Bundan sonra karizmatik liderler bitmiştir. Ne ABD, ne Rusya, biz tam bağımsız Türkiye istiyoruz. Ne Amerika, ne Rusya ne de Çin, her şey bağımsız Türkiye için. Sizlere bir hedef gösteriyorum, Alaşehir ile birlikte 17 ilçeyi ve Büyükşehir'i AK Partili yapıp, meydanda eş zamanlı harmandalı oynayalım.