AK Partili Burhan Kuzu'dan Çarpıcı İddia: Trump, Erdoğan'la Görüşmek için Konuşma Sırasını Kaçırdı

AK Partili Burhan Kuzu'dan Çarpıcı İddia: Trump, Erdoğan'la Görüşmek için Konuşma Sırasını Kaçırdı

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ABD Başkanı Trump'ın, BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmaya Erdoğan'la görüşebilmek için bilerek geç kaldığını söyledi.

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, ABD Başkanı Trump'ın, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmaya bilerek geç kaldığını iddia etti. Eski AK Partili vekil Kuzu, twitter üzerinden paylaştığı mesajda "Trump, Erdoğan'la görüşebilmek için konuşma sırasını kaçırmış" dedi.

Prof. Burhan Kuzu, kişisel Twitter hesabında dün BM Genel Kurulu'nda yaşananları değerlendirdi.

"BM'DE KONUŞMA SIRASINI KAÇIRDI"

"Trump BM'de konuşma yapma sırasını kaçırdı ve kürsüde 'Bugüne kadar gelmiş geçmiş en başarılı ABD yönetimiyiz' deyince salonda bulunan devlet temsilcileri kahkahalarla güldü. Gerçekten de bu lafa gülünür."

"TRUMP, ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMEK İÇİN FIRSAT KOLLADI"

Burhan Kuzu, dün ayaküstü gerçekleşen Trump-Erdoğan görüşmesine ilişkin olarak da "Trump BM toplantısında Başkan Erdoğan ile görüşebilmek için hep fırsat kollamış. İşte bu nedenle konuşma sırasını bilerek kaçırmış ki Erdoğan'a denk gelmiş olsun. Gerçekten de öyle oldu. Ne yaptı etti sonunda görüştü;muradına erdi" ifadesini kullandı.

İşte Erdoğan-Trump görüşmesinden kareler;