Ak Parti Yönetimi Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Ak Parti Yönetimi Gazetecilerle Bir Araya Geldi

10.03.2011 16:19 | Son Güncelleme: 10.03.2011 16:25
Ak Parti Yönetimi Gazetecilerle Bir Araya Geldi

AK Parti Mardin İl Başkanı Lokman Sinanoğlu, 12 Haziran'da Yapılacak Seçimler Öncesi İl Merkezinde Görev Yapan Yerel ve Ulusal Basın Temsilcileri İle Bir Araya Geldi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mardin İl Başkanı Lokman Sinanoğlu, 12 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi il merkezinde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek gündemle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

Askerlik öncesi bıraktığı görevini yeniden üstlenerek iki dönemdir Mardin'de il başkanlığını yapan Lokman Sinanoğlu, Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı Metin Alihansoy ve yönetim kurulu üyeleriyle, Selim Amca Sofrasında verilen akşam yemeğinde ildeki gazetecilerle bir araya geldi.

Yemek sonrasında gazetecilerle sohbet ortamında bir konuşma yapan İl Başkanı Lokman Sinanoğlu, kendileri açısından Mardin'de yeni bir sürecin başladığına dikkat çekti. Kısa dönem askerlik yaptığı için 6 ay gibi bir süre içinde partiden ayrı kaldığını hatırlatan Sinanoğlu, Mardin'de kendileri için yeni bir dönem başladığını ve daha önceki dönemlerde yaşanan aksaklık ve sorunların bir daha yaşanmayacağına dikkat çekti.

İl Başkanı Sinanoğlu, seçim öncesinde Mardin'de yeni yapılanma içine girdiklerini belirterek 6 ilçede başkan dahil olmak üzere bütün yönetimlerde kökten bir değişime gittiklerini ifade etti. Dargeçit hariç bütün ilçelerde yeni başkan ve yönetimlerin çalışmalarına başladıklarını anlatan Sinanoğlu, "Seçim sürecine girdik. Bu süreçte bize ayak uyduracak, bizim tempomuzda çalışabilecek ve bulunduğu yerdeki bütün kesimlere hitap edip, herkesi kapsayacak yönetimler oluşturduk. Bizim önceliğimiz halkımıza hizmet edecek, onların sorunlarına çözüm bulacak yönetimleri işbaşına getirmek oldu." dedi.

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Sinanoğlu, seçim süreci ve kendilerine başvuran milletvekili aday adayları hakkında da bir açıklama yaptı. Genel Merkezin belirlediği kriterlere uygun olmak şartı ile başörtülü dâhil herkesin aday adaylığını kabul ettiklerini dikkat çeken Sinanoğlu, bugün mesai saati itibari ile kendi partilerine 13 aday adayını başvurduğunu açıkladı.

Aday adaylığı sürecinde hiçbir adaydan zorla para alınmadığına da vurgu yapan Sinanoğlu, "Partimizin belirlediği bir üst limit var. Herkes istediği miktarda bağış yapabilir. Ama 3 bin TL'yi geçmemek şartı ile. Parası olmayıp da aday başvurusunda bulunmak isteyenlere de ben kendi cebimden 3 bin TL ödemeye hazırım. Lütfen parası olan aday oluyor şeklinde bir izlenim oluşmasın. Partimizin kapısı herkese açık, herkes istediği şekilde başvurabilir." şeklinde konuştu.

Mardin'de geçen seçimde kendilerine 71 aday adayı başvurduğunu hatırlatan Sinanoğlu, bu seçimde bu sayının 90-100'ü bulabileceğini tahmin ettiklerini kaydetti.

Aday adaylarının 19-20 Mart tarihlerinde temayül yoklamasına tabi tutulacakları bilgisini veren Sinanoğlu daha önce sonuçları açıklanmayan temayül yoklamasının bu sefer yoklama sonunda açıklanarak kamuoyu ve aday adayları ile paylaşılacağını ifade etti.

Temayül yoklamasından sonra aday adaylarının 20-31 Mart tarihlerinde Ankara'daki mülakat komisyonuna katılacağını son olarak ise 1-10 Nisan tarihlerinde ise Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Genel Başkan yardımcılarının katılacağı bir üst komisyonda yeniden değerlendirileceğini anlattı. Sinanoğlu, Mardin için milletvekili adaylarının ise tam 11 Nisan'da YSK'ya bildirilmesi ile son halini alacağını ifade etti.

Öte yandan Mardinli Muammer Güler'in istifa etmesini memnuniyetle karşıladığını söyleyen Sinanoğlu, "Muammer Güler'in Mardin'den aday olması bizi sevindirir. Mardin'de bir kamuoyunun oluşması halinde kendisi de burayı tercih edebilir. Güler gibi seçim sonunda Bakan, Grup Başkan vekilliği gibi üst düzey görevlere geleceği ihtimali yüksek olan birinin seçilmesi Mardin için de büyük bir kazanım olacaktır. Mardin'e Sabancı Kültür Merkezinin kazandırılması, Eski hükümet konağının onarılarak fakülteye dönüştürülmesi gibi birçok alanda büyük katkıları olan Güler'in aday olması hem bizim için hem de Mardin için büyük bir şereftir." şeklinde konuştu.

AK Parti'nin toplantısına yerel ve ulusal basın temsilcilerinden www.haberler.com editörü Nasrettin Güneş, mardinlife.com Genel Yayın Yönetmeni ve DHA Mardin İl Temsilcisi Nezir Güneş, Zaman Gazetesi ve CİHAN Mardin Temsilcisi Şeyhmus Edis, Akşam Gazetesi Mardin Temsilcisi Kadir Üründü, İHA Mardin Temsilcisi Murat Akgül, AA Muhabiri İbrahim Sincar ve yerel gazete muhabirlerinden Hakan Sakıcı da katıldı.

MARDİN - NASRETTİN GÜNEŞ

Ak Parti Yönetimi Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Kaynak: Haberler.Com

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ak Parti Yönetimi Gazetecilerle Bir Araya Geldi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 11:48:05. #1.15#
title