AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Sekman." 1925 Yılında Çıkan ve Bugüne Kadar...

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Sekman." 1925 Yılında Çıkan ve Bugüne Kadar...

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yardımcısı Mehmet Sekman, 1925 yılında çıkan ve bugüne kadar yenilenmeyen Köy Kanunu'nun değiştirileceğini belirterek, "Bu yasa ile muhtarlarımızın sosyal güvenlik primini devlet ödeyecek, kendilerine 700 lira"...

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Sekman.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yardımcısı Mehmet Sekman, 1925 yılında çıkan ve bugüne kadar yenilenmeyen Köy Kanunu'nun değiştirileceğini belirterek, "Bu yasa ile muhtarlarımızın sosyal güvenlik primini devlet ödeyecek, kendilerine 700 lira civarında da maaş ödenecek" dedi.

AK Parti Manisa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Şurası, Saruhanlı Belediye Kültür Merkezinde yapıldı.

Sekman, şuranın açılışında yaptığı konuşmada, iktidarlarının yerel yönetimlere ilişkin çalışmaları hakkında bilgi verdi

Bu çalışmalar arasında 87 yıllık Köy Kanunu'nun yenilenmesinin de yer aldığını ifade eden Sekman, "1925 yılında çıkan ve bugüne kadar yenilenmeyen bu yasayı değiştireceğiz. İnşallah bunu da hep beraber yenileyeceğiz. Köy muhtarlarımızın maaşlarını da düzenleyeceğiz. Bu yasa ile muhtarlarımızın sosyal güvenlik primini devlet ödeyecek. Kendilerine 700 lira civarında da maaş ödenecek. Muhtarlarımız inşallah rahatlayacak" diye konuştu.

Sekman, büyükşehir yapılacak illerle ilgili düzenlemeye de değinerek, bu süreçte Manisa'nın da büyükşehir statüsüne alınacağını hatırlattı.

Büyükşehir olmanın, devlet bütçesinden belediye aktarılan kaynağın iki kat artması anlamına geldiğini dile getiren Sekman, "Bunu vatandaşa iyi anlatmamız lazım. Ankara'dan buraya gelen para iki katına çıkacak. Kanun bütün vilayeti kapsayacak. Kocaeli'nde biz bunu uyguladık. İnsanlar mutlu, çocuklar mutlu ve partimizin oyu da yüzde 70 oldu" dedi.

Toplantıya, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz ile AK Parti'li belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

- MANİSA