AK Parti Van Teşkilatı'ndan Vatandaşlara Çağrı

AK Parti Van Teşkilatı'ndan Vatandaşlara Çağrı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Merkez İlçe Başkanı Vesim Yaviç, Yeni Düzenlemeye Göre Mükerrer Oy Kullanımının Artık Son Bulacağını Söyledi.

AK Parti Van Teşkilatı'ndan Vatandaşlara Çağrı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Merkez İlçe Başkanı Vesim Yaviç, yeni düzenlemeye göre mükerrer oy kullanımının artık son bulacağını söyledi.

Başkan Vesim Yaviç, parti binasındaki makamında düzenlediği basın toplantısında, yeni düzenlemeye göre yapılacak olan seçimle ilgili gazetecilere bilgi verdi. Yüksek Seçim Kurulu tarafından T.C. kimlik kumarasının esas alınarak oy kullanılacağını ifade eden Yaviç, her vatandaşın 1 Mart 2007 tarihine kadar gerekli işlemlerini yapması gerektiğini kaydetti. Her bireyin bağlı bulunduğu muhtarlıkta bilgilerinin olup olmadığını kontrol etmesi gerektiğini anlatan Yaviç, "Listelerde ismimiz olmadığı taktirde muhtar tarafından bize verilecek olan formu doldurarak Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edeceğiz. İkamet nedeniyle giden vatandaşlarımız da bağlı bulundukları muhtarlıklara başvurmalılar. İnternet imkanı olan tüm vatandaşlarımız, Yüksek Seçim Kurulu'nun web sitesi olan www.ysk.gov.tr. internet adresinden T.C. kimlik numaralarını girerek sorgulamalarını yapabilir. 'Ülkemin yönetiminde duyarlı bir vatandaş olarak benim de katkım olsun' diyen bütün halkımız, verilen süre zarfında gerekli işlemlerini yapsın" şeklinde konuştu.

(SER-MET-OK-Y)

Kaynak: İHA