AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı Üyeleri, Kadınlar Günü'nde Buluştu

AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı Üyeleri, Kadınlar Günü'nde Buluştu

Ordu'nun Ünye ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde çeşitli kurumlar tarafından etkinlikler düzenlendi.

AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı Üyeleri, Kadınlar Günü'nde Buluştu

Ordu'nun Ünye ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde çeşitli kurumlar tarafından etkinlikler düzenlendi. AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı ve AK Parti Kadın Kolları üyeleri, yemekte bir araya gelindi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebi ile bir araya gelen AK Parti teşkilatı ve kadın kollarının yemekli davetinde, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Avukat Ahmet Çamyar ve İlgenel Meclis Üyesi Fahri Şahin tüm kadınlara gül takdim etti. Salonda kadın hakları ile ilgili konuşma yapan AK Parti Ünye Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Mediha Keskin, "Ülke genelinde yapılan okul ve sınav başarılarında kız çocuklarının başarısının daha fazla olduğu gözlemlenirken, ülke yönetim ve yerel yönetimlerde yer almıyor. Bu sorunun eşit haklarda çözüm bulunmasını devletimizden beklerken tüm kadın arkadaşlarımızın kadınlar gününü kutluyorum. Bu arada, kadınlarında bu başarılarda yer alması için çabalamasını diliyorum." şeklinde konuştu.

AK Parti Ünye Kadın Kolları yönetiminde yer alan Samiye Genç ise 19 yaşında iken eşini kaybettiğini ama buna rağmen hiçbir şeyden yılmadan, ürkmeden, çalışıp çabalayıp bir kızını iş sahibi yaptığını, diğer çocuğunu da 28 yaşına kadar büyüttüğünü söylerken, "Bu demek oluyor ki çalışıp çabalayınca her şey oluyormuş, sizin de çok çalışmanız." lazım şeklinde konuştu.

ANALARIN AYAĞI ALTINDAKİ CENNET, KADINA VERİLEN ÖNEMİN BİR SİMGESİDİR

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Avukat Ahmet Çamyar ise "Dinimizin düsturu ile cennet anaların ayağı altında olması kadına verilen önemin değerin bir ifadesi değil midir? Biz bunu ülkemizde de partimiz olarak aştık, aşıyoruz. Dünya'da sivil toplum kuruluşu olan en fazla birim AK Parti Kadın Kolları'dır. Onun için hem parlamentoda, hem yerel yönetimde, hem de yetenek anlamında hiçbir ayrımcılığa bakılmaksızın, sosyal ve siyasal hayatta sizlerle birlikteyiz. Erkeler bir elmanın yarısı ise bir diğeri de sizsiniz." dedi.

Atakale'de bir araya gelinen programa AK Parti Ünye İlçe Başkanı Avukat Ahmet Çamyar ve parti yönetimi, ilgenel meclis üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Zeynep Yılmaz ve yönetimi ile çok sayıda kadın katıldı.