AK Parti Trabzon Milletvekili Balta'dan "Cumhuriyet Bayramı" mesajı

AK Parti Trabzon Milletvekili Balta'dan "Cumhuriyet Bayramı" mesajı

28.10.2020 15:03 | Son Güncelleme: 28.10.2020 15:17
AK Parti Trabzon Milletvekili Balta'dan

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Balta, mesajında, büyük fedakarlıklarla kazanılan bağımsızlık mücadelesi sonunda kurulan, milletin iradesinin hakim kılındığı Cumhuriyet'in 97'nci yılına ulaşmanın gururunu yaşadığını belirtti.

Cumhuriyetin, toplumun herhangi bir kesimi için değil, milletin tamamına ait bir yönetim biçimi olarak kabul edildiğini aktaran Balta, şöyle devam etti:

"Cumhuriyet cumhurundur, halkındır, herkesindir. Ayrım gözetilmeksizin herkes, Cumhuriyetimizin gerçek sahibidir. Bundan bir asır önce başlattığımız ve yeni devletimiz Cumhuriyetimizi kurarak taçlandırdığımız İstiklal Harbimizin bir benzerini, farklı görüntüler ve yöntemlerle veriyoruz. Terör örgütlerinin saldırılarından 15 Temmuz hain darbe girişimine kadar yaşadığımız tüm hadiseler bu tarihi mücadelenin tezahürleridir."

Sınırların güvenliğinden ekonomiye kadar egemenliği hedef alan çok yönlü saldırıların kesintisiz sürdüğünü belirten Balta, şunları kaydetti:

"Ülkemizin her köşesinde refah ve huzur ikliminin hakim olması için milletçe birbirimize kenetleniyor, istiklalimizi, Cumhuriyetimizi, demokrasimizi ve ekonomimizi tehdit eden bütün şer odakları karşısında azim ve kararlılıkla mücadele ediyoruz. Türkiye'nin aydınlık bir geleceğe adım adım yürüdüğü bir dönemde, bir olarak, birlik olarak, milletimiz için bu toprakları vatan kılan değerlere sonuna kadar sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz. Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırarak, bizden sonraki nesillere 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilme fırsatı vereceğiz. Hiçbir gücün, hiçbir kötü niyetin, hiçbir kirli emelin bizi yolumuzdan döndürmesine izin vermeyeceğiz. Cumhuriyetimizin kazanımlarının her geçen gün daha da arttığı, demokrasimizin daha da güçlendiği bir dönemde, hemşehrilerimin ve bütün milletimizin Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Cumhuriyetimizi yaşatmak için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

Kaynak: Anadolu Ajansı / Seyit Ahmet Eksik

Haber Yorumları (1)
SİNAN: İçerisinde ''Atatürk'' geçen 1 tane cümle bile kullanmamış :)
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title