AK Parti Trabzon İl Teşkilatında Bayramlaşma

AK Parti Trabzon İl Teşkilatında Bayramlaşma

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Terör Olaylarının Artış Göstermesini Bölgeye Giden Hizmetlerin Artmasından Rahatsızlık Duyanların Varlığına Bağlayarak; 2009 Yılında Yapılacak Yerel Seçimlerin Ardından Bu Kesimlerin Gereken Cevabı Alacağını ve Terörün de Bitme Noktasına Geleceğini Söyledi.

AK Parti Trabzon İl Teşkilatında Bayramlaşma

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, terör olaylarının artış göstermesini bölgeye giden hizmetlerin artmasından rahatsızlık duyanların varlığına bağlayarak; 2009 yılında yapılacak yerel seçimlerin ardından bu kesimlerin gereken cevabı alacağını ve terörün de bitme noktasına geleceğini söyledi.

AK Parti Trabzon il teşkilatında bayramlaşma töreni, Bakan Özak ve bazı Trabzon milletvekillerinin yanı sıra belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyeleri ile partililerin katılımıyla Zorlu Grand Otel'de yapıldı. Törende konuşan Bakan Özak, son günlerde terör faaliyetlerinin artış göstermesinin temelinde, bu bölgeye giden hizmetlerden rahatsızlık duyanların olduğunu öne sürerek terörün üstesinden mutlaka geleceklerini kaydetti. PKK'nın son çırpınışlarını yaptığını ve 2009 yılında yapılacak yerel

seçimlerde teröre destek verenlerin de gerekli cevabı alacaklarını belirten Özak, "Onları terör örgütüdür diye ilan edemeyenlerin bir kısmı Meclise geldi. Bir kısmı dağlarda. Onların da son çırpınışıdır. Teröre en çok karşı çıkan o bölgenin esnafı, tüccarıdır. Bu son derece olumlu bir gelişmedir. Bu da AK Parti'nin izlediği politakanın sonucudur. Sağlıktan eğitime kadar bölgede büyük hamleler ve hizmetler oldu. Kendi belediyelerin de ise laf ve istismardan başka hiçbir şey olmadığını gördü. 2009 Mart'ındaki

yerel seçimlerin de oradaki sonuçları göreceğiz ve terörün bitmiş olduğunu göreceğiz. Artık güven ve huzur veren bir Türkiye var. Seçildiği zaman Van'a, Şırnak'a gidip sevincini oradaki halkla paylaşan bir Cumhurbaşkanımız var" dedi.

21 Ekim tarihinde yapılacak referandumda her kesimden görüş aldıklarını ve Türk Milletinin ihtiyaçlarını karşılayacak bir Anayasa hazırladıklarını vurgulayan Bakan Özak, "Biz milletin vekiliyiz, esas patron halktır. Bizim anlayışımızda halk bizim omuzlarımızda, önümüzdedir. Anayasa ile ilgili her partinin programına bakıldığında "Anayasa mutlaka değişmelidir" der. TOBB'un da TÜSİAD'ın da, YÖK'in de programında var. Biz bir taslak yaptık "Buyrun, gelin katkıda bulunun" dedik. Biz onlardan da katkı almaya

çalışıyoruz. Eski anayasanın zaten çok maddesi değişmişti. Şimdi daha demokratik, insan haklarını ön plana çıkaran bir anayasa yapmamız gerekiyordu. Buna Türkiye'nin ihtiyacı vardı. Bunu hep beraber yapacağız ve Türkiye'nin önünü açacağız" diye konuştu.

AK Parti İl Başkan Vekili Erdoğan Beder ise 21 Ekim'deki referanduma bütün Trabzonluların katılmasını ve herkesin 'evet' oyu kullanmasını isterken bütün teşkilat mensuplarının da bu doğrultuda üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerine inandığını söyledi.

(EK-MU-ÖK-Y)