AK Parti Trabzon Gençlik Kolları Görev Dağılımı Yaptı
Haberler » Yerel » Haber

AK Parti Trabzon Gençlik Kolları Görev Dağılımı Yaptı

AK Parti Trabzon İl Başkanı Muhammet Balta, Gençleri Aktif Siyasetin İçinde Görmenin Ülkenin Geleceği Adına Kendisini Umutlandırdığını Belirterek Ak Parti’nin Gençlik Kollarını Siyasetin Bekleme Salonundan Çıkardığı Söyledi.

AK Parti Trabzon Gençlik Kolları Görev Dağılımı Yaptı

AK Parti Trabzon İl Başkanı Muhammet Balta, gençleri aktif siyasetin içinde görmenin ülkenin geleceği adına kendisini umutlandırdığını belirterek AK Parti’nin gençlik kollarını siyasetin bekleme salonundan çıkardığı söyledi.

Bir süre önce göreve gelen AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları’nın Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılan İl Başkanı Muhammet Balta, gençleri aktif siyasetin içinde görmenin ülkenin geleceği adına kendisini umutlandırdığını söyledi. AK Parti’nin, gençlik kollarını siyasetin bekleme salonu olmaktan çıkarttıklarını kaydeden Balta, “Her kademede artık genç isimlerle ülkeyi yönetmeye talip olmuş bir partiyiz. Gençlikten çok şeyler bekliyoruz ve her zaman onların yanlarında destekçileri olacağız” dedi.

AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Kongresi’ne Başbakan Erdoğan’ın da katıldığını hatırlatan Balta, genç siyasetçilere şunları söyledi:

“Başbakanımızın Trabzon’a verdiği önemi herkes çok iyi biliyor. Başbakanımız aynı şekilde gençleri de her zaman el üstünde tutan bir anlayışa sahiptir. Bunu Trabzon’a gelerek gençlerimizin kongresine katılmasıyla da göstermiştir. Sizlere şimdi daha büyük sorumluluk düşüyor. Siyaseti onurlu ve ülkemizin menfaatlerine hizmet verecek çizgide yapacağınıza inanıyorum.” Gençlik Kolları İl Başkanı Murat Alkan da Başbakan Erdoğan’ın kongrelerine katılarak kendilerini onurlandırmasından duydukları memnuniyeti ifade etti. İl Başkanlığı ve Kadın Kolları ile birlikte uyumlu bir şekilde yürütecekleri çalışmalarla Trabzon’un AK Parti iktidarıyla elde ettiği kazanımlara yenilerini katacaklarını vurgulayan Alkan, “Bize inananları mahcup etmeyeceğiz. Siyasetin bütün kademelerinde yer alarak ülkemizi yönetmeye talip olmuş ve bunu da Türk halkının desteğiyle başarmış olan bir Başbakanımız var. Kendisiyle bütün yollarda beraber yürümeye sonuna kadar ant içmiş bir gençlik var. Biz de Başbakanımız gibi Türk halkıyla birlikte, genciyle, kadınıyla birlikte, yola devam diyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan Murat Alkan başkanlığındaki AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu:

“Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Yavuz Karaismailoğlu, Teşkilat Başkanı Halil İbrahim Demirtaş, Seçim İşleri Başkanı Hüseyin Akyıldız, Tanıtım ve Medya Başkanı Ali Murat Aras, Dış İlişkiler Başkanı Mehmet Kandaz, Sosyal İşler Başkanı Abdurrahim Balcı, Mali ve İdari İşleri Başkanı Hakan Akyüzlü, Halkla İlişkiler Başkanı Ayşegül Keleş, AR-GE Başkanı Muammer Kasap, Eğitim Birimleri Başkanı Sedat Sarıcalı, Üniversite Birimi Başkanı Fatih Hacıismailoğlu ve Sekreter Şule Yüksel Ayçiçek.” (BK-MU-Y) 26.04.2008 19:03 TSİ