AK Parti Tokat İl Binasında Şüpheli Kutu Paniği

AK Parti Tokat İl Binasında Şüpheli Kutu Paniği

AK Parti Tokat İl Binasında Bırakılan Şüpheli Kutu, Polisi Alarma Geçirdi. Fünye ile Patlatılan Kutudan Kordonu Olmayan Bir Saat Çıktı.

AK Parti Tokat İl Binasında Şüpheli Kutu Paniği

AK Parti Tokat İl binasında bırakılan şüpheli kutu, polisi alarma geçirdi. Fünye ile patlatılan kutudan kordonu olmayan bir saat çıktı.

Alınan bilgiye göre, AK Parti Tokat İl Başkanlığı'nın 6. katında bulunan toplantı odası girişi ile polis odası önüne bırakılan bir ayakkabı kutusu polisi alarma geçirdi. Parti görevlilerinin ihbarı sonucu olay yerine gelen polis, parti binası ve tüm katları tedbir amaçlı boşalttı. Olay yerine güvenlik şeridi çekilirken, yol trafiğe kapatıldı. Kısa sürede olay yerine gelen bomba imha ekipleri, yaptıkları incelemenin ardından kutuyu fünye ile patlattı. Kutunun içinden ise kordonu olmayan bir saat çıktı.

Olay yerinde incelemelerde bulunan İl Emniyet Müdürü İhsan Ünal, herhangi bir bomba düzeneğine rastlanmadığını açıkladı. Ünal, bir şahsın ayakkabı kutusunu bırakıp gittiği şeklinde haber almaları sonucu olaya müdehale ettiklerini belirterek, "Bomba imha ekiplerinin fünye ile patlattığı koliden kordonu olmayan bir saat çıktı. Herhangi bir düzenek yok. Parti binaları önünde tedbirlerimizi seçim nedeniyle artırmış durumundayız. İlimiz en huzurlu iller arasında. Aksi bir duruma meydan vermemek için olay yerine

kısa sürede intikal ettik. Söz konuşu eşkal üzerine ekiplerimiz tarafından arama çalışmaları devam ediyor" dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(Nİ-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA