AK Parti Sur Belediye Başkan Adayı Kurt'tan Kürtçe Hutbe Yorumu

AK Parti Sur Belediye Başkan Adayı Kurt'tan Kürtçe Hutbe Yorumu

AK Parti Sur Belediye Başkan Adayı Kurt'tan Kürtçe Hutbe Yorumu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Adalet Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Diyarbakır’ın Sur İlçe Belediye Başkan adayı Abdurrahman Kurt, cuma namazında verilen Kürtçe vaaz ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Adalet Kalkınma Partisi'nden (AK Parti) Diyarbakır'ın Sur İlçe Belediye Başkan adayı Abdurrahman Kurt, cuma namazında verilen Kürtçe vaaz ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sur ilçesine bağlı Bağıvar Mahallesi'ni ziyaret eden Kurt, cuma namazını kılmak için gittiği camide imamın Kürtçe vaaz verdiğini duydu. Cuma namazı çıkışı İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Kurt Cuma namazını kılarken duyduğu Kürtçe vaazın kendisini ayriyeten mutlu ettiğini söyledi. Kurt, "Burada şunu hissettim, insan bir fidan eker ve fidanın meyve verdiğini gördüğü zaman nasıl mutlu olursa bende öyle mutlu oldum. Çünkü bu cuma hutbesini imam Kürtçe veriyordu. Dolayısıyla bu Kürtçe vaazı duyunca geçmişte hep mücadelesini verdiğim ve insanların anlamadan dinlediği hutbeler karşısındaki halini, imamların bilmedikleri bir dilde hutbe vermeye çalıştığı zamanları hatırladım. Bugünkü o rahatlık insanın o doğallığıyla içerisindeki kendi anadiliyle verdiği hutbe ve ondan istifade eden insanların hali beni mutlu etti. Tıpkı Şivan Perver'in buraya gelişiyle, uğraştığım, çabaladığım o günleri hatırladım. Onun Diyarbakır'daki mitingde Barzani ile varlığı nasıl bir mutluluk yarattıysa bugün benim için benzer bir mutluluk oldu. Allah'a hamd olsun ki bugünleri de gördük" dedi.

Kurt, cuma namazı çıkışı sonrası mahalle sakinlerini ziyaret ederek, seçimlerde destek istedi. - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title