AK Parti Sözcüsü Ünal: Muharrem İnce'nin Bugünkü Tavrını Takdir Etmek Lazım

AK Parti Sözcüsü Ünal: Muharrem İnce'nin Bugünkü Tavrını Takdir Etmek Lazım

Konuk olduğu canlı yayında Muharrem İnce'nin yaptığı açıklamaya değinen AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "İnce'nin bugünkü tavrını takdir etmek lazım" dedi.

CNN TÜRK ekranlarında 24 Haziran seçiminin sonuçlarını değerlendiren AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Muharrem İnce'nin bugünkü tavrını takdir etmek lazım" dedi.

"İNCE'NİN İFADELERİNİ UMUT VERİCİ BULUYORUM"

Muharrem İnce'nin kullandığı cümlenin önemli olduğunu vurgu yapan Mahir Ünal, "Başkalarının yenilgileri üzerine galibiyet inşa edemezsiniz. Kendi zaferinizi kazanmak için çalışmanız gerekir. Siyaset böyle bir şey. Muharrem İnce'nin bu sözünü çok değerli bulduğumu söyleyeyim. Muharrem İnce'nin ifadelerini umut verici buluyorum. Muharrem Bey'le 2 yıl grup başkanvekilliği yaptık. Demokrasiye saygılı olunması gerektiğini vurgulanması demokrasi adına siyasal kültür adına önemli yaklaşımlar" ifadesini kullandı.

"CUMHURBAŞKANIMIZ HER ZAMAN KUCAĞINI AÇTI"

Erdoğan'ın her dönem elini uzattığını vurgulayan Ünal, sözlerine şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanımız hem belediye başkanlığı hem başbakanlığı hem cumhurbaşkanlığı döneminde her zaman kucağını açtı, elini uzattı ama takdir edersiniz ki sıkılı yumrukla tokalaşamazsınız."

MUHARREM İNCE NE DEMİŞTİ?

İnce bugün yaptığı açıklamada "Türkiye bölünmez. Dün görüşlerine hiç katılmadığım Erdoğan bile güzel bir şey söyledi. Dedi ki, 'Bizde katılım yüzde 80'ler üzerinde. Yüzde 30'larda katılım olan ülkeler bize demokrasi dersi vermesin'. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz" demişti.