Ak Parti: Sosyalist Enternasyonal'deki, Polise İftira Videosudur

Ak Parti: Sosyalist Enternasyonal'deki, Polise İftira Videosudur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, CHP'nin Sosyalist Enternasyonal'e katılan ülke temsilcilerine izlettiği "Gezi" videosunun Hükümete ve polise atılan iftiralarla dolu olduğunu belirterek, "CHPnin Gezi şiddetini meşrulaştırma ve bunu"...

Ak Parti: Sosyalist Enternasyonal'deki, Polise İftira Videosudur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, CHP'nin Sosyalist Enternasyonal'e katılan ülke temsilcilerine izlettiği "Gezi" videosunun Hükümete ve polise atılan iftiralarla dolu olduğunu belirterek, "CHPnin Gezi şiddetini meşrulaştırma ve bunu tüm dünyaya sunma çabaları, Türkiye'ye zarar vermek için atılmış bir adımdan başka bir şey değildir" dedi.

Kapusuz konuya ilişkin tepkisini Twitter üzerinden yansıttı. Videonun Türkiye'yi dış ülkeler nezdinde karalamak için CHP tarafından özenle hazırlanmış bir video olduğunu belirten Kapusuz, tüm halkın televizyon kanallarında gördüğü gezi eylemcilerinin dükkânlara, arabalara ve polise saldırı görüntülerinin nedense bu videoda makaslandığını kaydetti. Salih Kapusuz, "CHP'nin Gezi videosunda, elinde Türk bayrağını dalgalandıran kişi gösterilmiş ama Kızılay meydanında bayrak yakan gezici gösterilmemiş" dedi. Kapusuz Sosyalist Enternasyonal'e bir de Gezi şiddetini gösteren videoları izlemeleri çağrısında bulunurken "O zaman CHP'nin iftiraları daha iyi anlaşılacaktır. CHPnin Gezi şiddetini meşrulaştırma ve bunu tüm dünyaya sunma çabaları, Türkiye'ye zarar vermek için atılmış bir adımdan başka bir şey değildir" dedi.

-"LÜKS OTELDE CHP PROPAGANDASI YAPAN ANTİKAPİTALİST MÜSLÜMANLAR..."-

Salih Kapusuz kendini Antikapitalist Müslüman olarak nitelendirip lüks otelde CHP propagandası yapanların da ne kadar antikapitalist olduklarını kanıtladıklarını belirtti. Kapusuz, "Tıpkı şu Gezi olaylarına katılan sosyalist sanatçıların banka reklamlarında boy gösterdiği gibi. Yani bunlarda söylem-eylem birliği yoktur" dedi.