AK Parti Siyaset Akademisi 23 Mart'ta Derslere Başlayacak

AK Parti Siyaset Akademisi 23 Mart'ta Derslere Başlayacak

AK Parti Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç, Siyaset Akademisi Bahar Dönemi Derslerinin 23 Mart'ta Başlayacağını Söyledi.

AK Parti Siyaset Akademisi 23 Mart'ta Derslere Başlayacak

AK Parti Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç, Siyaset Akademisi Bahar Dönemi derslerinin 23 Mart'ta başlayacağını söyledi.

Murat Kılıç, düzenlediği basın toplantısında, siyaset akademisine her ideolojik yapıdan farklı parti mensuplarının da katılabileceğinin altını çizdi.

Erzurumluların bu fırsatı değerlendirmesini isteyen Kılıç, "Bu akademilerle şahıslara siyasi bir donanım kazandırmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda ileride siyasete yön verecek sorumlu vatandaşlar oluşturabilmeyi arzuluyoruz." dedi.

Kılıç ayrıca, partilerince yurt genelinde düzenlenen siyaset akademilerinde yaklaşık 30 bin kişinin eğitime tabi tutulduğunu dile getirerek, 25 bin kişinin başarı göstererek sertifika aldığını belirtti.

AK Parti Ar-Ge Müdürü Nurhan Yıldız ise siyasette katılımın ve niteliğin arttırılmasını amaçladıklarına dikkat çekerek, bu eğitimlerin Ankara, Adana, İstanbul, Erzurum, Kars, Muş, Sakarya gibi 17 ilde ve 6 ilçede yürütüldüğünü aktardı.

Derslerde konu olarak Türkiye siyasi ve idari yapısı, Türkiye'nin siyaset tarihi, Türkiye ekonomisi, enerji politikaları gibi konuların anlatılacağını kaydeden Yıldız, kayıtların www.siyasetakademisi.org adresinden yapılabileceğini dile getirdi.

Yıldız, sivil vatandaşların bu eğitimleri 100 TL, öğrencilerin ise 50 TL karşılığında alabileceğini sözlerine ekledi.

(CİHAN)