AK Parti Siirt Milletvekili Helvacıoğlu: "Siirt'e Modern Bir Adliye Sarayı Kazandırdık"

AK Parti Siirt Milletvekili Helvacıoğlu: "Siirt'e Modern Bir Adliye Sarayı Kazandırdık"

AK Parti Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu, Yaptıkları Çalışmalar Sonucu Siirt'e Modern Bir Adliye Sarayı Kazandırdıklarını Söyledi.

AK Parti Siirt Milletvekili Helvacıoğlu:

AK Parti Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu, yaptıkları çalışmalar sonucu Siirt'e modern bir adliye sarayı kazandırdıklarını söyledi.

Kültür Müdürlüğü ile Polis Lojmanları arasında kalan 9 bin 100 metrekare araziyi yüklenici firmaya teslim etmek için bir araya gelen Helvacıoğlu ve Başsavcı Adem Kul, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Milletvekili Helvacıoğlu, adliye sarayına yakışır bir eser kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirterek; "Bayındırlık müdürlüğünün bu konuda desteği olacağı için yüklenici firmanın işe 4 elle sarılıp hız vermesini istiyoruz. İlimizde görev süresi dolan ve fakat büyük katkıları olan Başsavcı Adem beye teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Tavşanlı Başsavcılığı'na ataması gerçekleşen Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Adem Kul, Adliye Sarayının Siirt için önemli bir proje olduğunu belirterek, "Siirt şartlarında artık ihtiyaca cevap vermeyen adliye binasını genişletmek amacıyla yeni bir adliye sarayı yapılıyor. Adaleti sağlayan kurumun en güzel ve en güvenli yerde olması gerekir, 2009 yılı sonunda yani 500 günde teslim edilmesi gereken binanın Siirt'e hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

12 parsel üzerinde kurulacak adliye sarayında 7 duruşma salonu, ağır ceza mahkemeleri için büyük bir salon, binanın her katında avukat bekleme salonu ve baro başkanlığına ait bir oda bulunacak.

Kaynak: CHA