AK Parti, Saruhanlı Adaylarını Tanıttı

AK Parti, Saruhanlı Adaylarını Tanıttı

AK Parti, Manisa'nın Saruhanlı İlçesi Merkez ve Çevre Beldelerin Belediye Başkan Adaylarını Törenle Tanıttı.

AK Parti, Saruhanlı Adaylarını Tanıttı

AK Parti, Manisa'nın Saruhanlı ilçesi merkez ve çevre beldelerin belediye başkan adaylarını törenle tanıttı.

Törene; Manisa Milletvekilleri Bülent Arınç, Mehmet Çerçi, Manisa İl Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, İl Başkanı Mustafa Uyumaz, İlçe Başkanı Rıza Sarısu, Bazı ilçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Belediye Kültür Merkezi'ndeki törende adayları tanıtan İlçe Başkanı Rıza Sarısu, Hüseyin Yaralı'yı, Saruhanlı belediye başkan adayı olarak açıkladı.

Diğer adaylar ise, Hacırahmanlı beldesindeŞaban Zaimler, Halitpaşa'da Mehmet İnce, Kumkuyucak'taAhmet Yenilmez, Mütevelli'de H. İbrahim Görüm, Koldere'de Arif Göral, Paşaköy'de Nasuh murdan, Büyükbelen'de Mehmet Geyik, Nuriye'de H. Adnan Tekgöz, Gökçeköy'de Nasuh Tosun, Alibeyli'de Yener Bilir, Gümülceli'de Salih Erbil ve Dilek'te Eylem Özhan oldu.

İlçe Başkanı Rıza Sarısu, törende yaptığı konuşmada, ''Siyaset yapmayı slogan atmakla aynı şey zannedenlerin devri tamamlanmıştır. Söyleyecek sözü olmayanların, uygulamaya konu olabilecek projeleri bulunmayanların barınmaları mümkün olamaz.'' dedi.

Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi ise, Cumhuriyet Halk Partisi'nin çarşaf ve Kur'an Kursu açılımını değerlendirdi.

Çerçi, ''Bunların ne kadar samimi olduklarını bütün Türkiye biliyor. CHP'nin Kocaeli Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen, her mahalleye Kuran kursu açacağını belirtiyor. Ülkemizde zaten Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı yeterli düzeyde Kuran kursumuz var. CHP'nin başka bir belediye başkan adayı, yolsuzlukları bitirmek için geliyorum diyor. Ortada yolsuzluk yok ki! Olmayan yolsuzlukla nasıl mücadele edeceksin. Biz yıllardır sizin gibi zihniyetlerle mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz.'' diye konuştu.

Daha sonra bir konuşma yapan Manisa Milletvekili Bülent Arınç ise, "Bizim yıllar önce düşündüklerimizi bugün bazı partiler yeni düşünmeye başladı. Sandığı görenin aklı başına gelmeye başladı. Dini siyasete alet etmeyin diyenlerin durumu ortadadır." dedi.

Adem Atılgan isimli bir vatandaş, Arınç'ın konuşmasının ortasında, "Bu çifçinin hali ne olacak Sayın Vekilim demesi üzerine Arınç, ''Bugün çok sabırlıyım, Turgutlu'da yaptım o işi. Bir daha yapmam.'' diyerek esprili bir üslupla cevapladı. (CİHAN)