AK Parti, Samsun'da İlçe Başkan Adaylarını Açıkladı

AK Parti, Samsun'da İlçe Başkan Adaylarını Açıkladı

AK Parti'nin Samsun İlçe Belediye Başkan Adayları Belli Oldu. Gazi ve Yeşilkent Belediyelerinin Bağlandığı İlkadım Belediyesi İçin Süleyman Kaldırım Aday Olarak Gösterilirken, Atakum'da Adem Bektaş, Canik'te İse Osman Genç ile Devam Kararı Alındı.

AK Parti, Samsun'da İlçe Başkan Adaylarını Açıkladı

AK Parti'nin Samsun ilçe belediye başkan adayları belli oldu. Gazi ve Yeşilkent belediyelerinin bağlandığı İlkadım Belediyesi için Süleyman Kaldırım aday olarak gösterilirken, Atakum'da Adem Bektaş, Canik'te ise Osman Genç ile devam kararı alındı.

Çok sayıda partilinin akın ettiği törene AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Ahmet Yeni, Fatih Öztürk ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Yılmaz da katıldı. Cemal Yılmaz Demir, Suat Kılıç ve Binnur Şahinoğlu ise adayları telgraf çekerek kutladı.

Törende konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, iktidardaki başarısıyla Samsun'un çok önemli bir mevki ve mevziye sahip olduğunu söyledi.

Aday belirleme sürecinde aday gösterilmeyerek gönül kırıklığı olan bazı aday adaylarının içlerindeki uhdeyi olumluya yorması gerektiğinin altını çizen Demir, "Koltuk bir tane. Halkımızın önüne geçebilecek bir aday çıkarttığımızda kazanamayacağımız hiç bir yer yok. Adaylarımız büyük bir sorumluluk aldılar. Şimdeden hayırlı olsun." dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk ise 29 Mart yerel seçimlerindeki yarışın önemine dikkat çekti. Hizmeti tatmamış bölgelerde seçimin kazanılmasının milat olacağını bildiren Öztürk, tüm adayların birbiriyle kucaklaşarak çalışması gerektiğini vurguladı.

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni ise Samsun'un imar edilmesine kalınan yerden devam edeceklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından AK Parti İl Başkanı Ali Akyüz, ilçe adaylarının isimlerini açıkladı. Buna göre AK Parti, Atakum'da Adem Bektaş, İlkadım'da Süleyman Kaldırım, Canik'te Osman Genç, Tekkeköy'de Hasan Togar, Çarşamba'da Hüseyin Dündar, Ayvacık'ta Mustafa Beril, Salıpazarı'nda Halil Akgül, Kavak'ta Bahri Kesici, Asarcık'ta İbrahim Yüce, Ladik'te Kemal Kaplan, Havza'da Murat İkiz, Vezirköprü'de İbrahim Sadık Enis, Ondokuzmayıs'ta Osman Topaloğlu, Bafra'da Zihni Şahin, Yakakent'te Radi Şen, Alaçam'da Şadi Uyar ve Terme'de de Ahmet Hamdi Yirmibeşoğlu ile yola devam dedi.

Partililerin sloganlar attıkları törende adayların açıklanmasının ardından toplu fotoğraf çektirildi. (CİHAN)