AK Parti'nin Şanlıurfa Adayı Mehmet Oymak, 2 Dönem Belediye Başkan Yardımcılığı Yaptı
Haberler » Güncel » Haber

AK Parti'nin Şanlıurfa Adayı Mehmet Oymak, 2 Dönem Belediye Başkan Yardımcılığı Yaptı

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Yerel Seçimlerde Partisinin Şanlıurfa'dan Aday Gösterdiği Mehmet Oymak, Daha Önce 2 Dönem Belediye Başkan Yardımcılığı Yaptı. Harran Üniversitesi Fen-edebiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi 59 Yaşındaki Mehmet Oymak, Şanlıurfa'nın AK Parti Belediye Başkan Adayı.

AK Parti'nin Şanlıurfa Adayı Mehmet Oymak, 2 Dönem Belediye Başkan Yardımcılığı Yaptı

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın yerel seçimlerde partisinin Şanlıurfa'dan aday gösterdiği Mehmet Oymak, daha önce 2 dönem belediye başkan yardımcılığı yaptı. Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim görevlisi 59 yaşındaki Mehmet Oymak, Şanlıurfa'nın AK Parti belediye başkan adayı. 1984-1992 yılları arasında belediye başkan yardımcılığı yapan oymak, bu görevinden ayrıldıktan 1 yıl sonra HRÜ'de öğretim görevlisi olarak devam etti.

Tarih ve kültüre olan merakı ve Şanlıurfa'nın canlı tarihi olarak bilinen Oymak, aynı zamanda yerli ve yabancı turistlere de zaman zaman rehberlik yapıyor.

Evli ve 3 çocuk babası olan Mehmet Oymak, lise müdür yardımcılığı, bazı liselerde müdürlük olmak üzere milli eğitimde 10 yıl, Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı olarak 8 yıl, Harran Üniversitesi Şanlıurfa Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü 4,5 yıl olmak üzere toplam 22 yıl yöneticilik yaptı.

Çok sayıda sivil toplum örgütünün sosyal ve kültürel çalışmalarında bulunan Oymak, 'Adım Adım Urfa' adlı Şanlıurfa'nın ilk envanter ve tanıtım belgeselini çekerek senaryosunu ve sunumunu kendisi yaptı.

Şanlıurfa'daki tarihi eser restorasyonunun yerel ilk örneğini Haleplibahçe'deki Beyaz Konağı'nı yıkılmaktan kurtararak uyguladı. (CİHAN)