AK Parti'nin Sakarya Adayı Zeki Toçoğlu

AK Parti'nin Sakarya Adayı Zeki Toçoğlu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeki Toçoğlu Oldu.

AK Parti'nin Sakarya Adayı Zeki Toçoğlu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sakarya Büyükşehir Belediye başkan adayı Zeki Toçoğlu oldu.

Toçoğlu, yaptığı açıklamada, "Genel Başkan ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağım." dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin belediye başkan adayları tanıtım toplantısına katılmak üzere Ankara'ya giden Toçoğlu, Cihan muhabirine yaptığı açıklamada, büyükşehir belediye başkanlığı için başvuruda bulunmamasına rağmen partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında aday gösterildiğini söyledi.

Adaylığı ile ilgili haberi AK Parti Sakarya İl Başkanı Şenol Morgül'ün gece kendisini telefonla arayarak verdiğini anlatan Toçoğlu, Genel Başkan ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağını kaydetti.

Toçoğlu, 10 yıldır Serdivan'da belediye başkanlığı yaptığını anlatarak, büyükşehir belediye başkanlığına aday gösterilmesinin kendisini onurlandırdığını ve mutlu ettiğini dile getirdi.

Partisinin diğer aday adayları ile bir sorun yaşamadığını kaydeden Toçoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran'ında telefon görüşmesinde kendisini tebrik ettiğini sözlerine ekledi.

ZEKİ TOÇOĞLU

1955 yılında Adapazarı'nda doğan Toçoğlu, ilkokulu Serdivan'da, orta ve lise tahsilini Adapazarı'nda yaptı. 1980 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünü bitiren Toçoğlu, 2 yıl Malatya'nın Hekimhan kazasında, 5 yıl da Adapazarı İmam Hatip Lisesi'nde öğretmenlik yaptı. 1986 - 1992 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nde şef ve şube müdürü olarak çalışan Toçoğlu, 1992 sonunda Sakarya Üniversitesi'ne Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı olarak atandı. Daha sonra 6 yıl SAÜ İlahiyat Fakültesi Fakülte Sekreterliği görevini yürüten Toçoğlu, 18 Nisan 1999 seçimlerinde Serdivan Belediye Başkanı seçildi. Toçoğlu, 28 Mart 2004 Mahalli Seçimlerinde yeniden Belediye Başkanı seçildi. Evli olan Toçoğlu'nun dört çocuğu bulunuyor.(CİHAN)