AK Parti'nin Pankart ve Afişleri Yağmalandı

AK Parti'nin Pankart ve Afişleri Yağmalandı

AK Parti'nin Aski Spor Salonu'nda Yapılacak 3. Olağan Kongresi İçin Asılan Afiş, Pankart ve Dev Branda Afişler, Kendilerini Ak Partili Olarak Tanıtan Bir Grup Tarafından Sökülerek Götürüldü.

AK Parti'nin Pankart ve Afişleri Yağmalandı
03.10.2009 13:16 | Son Güncelleme: 03.10.2009 13:16

AK Parti'nin ASKİ Spor Salonu'nda yapılacak 3. Olağan Kongresi için asılan afiş, pankart ve dev branda afişler, kendilerini AK Partili olarak tanıtan bir grup tarafından sökülerek götürüldü.

AK Parti 3. Olağan Kongresi için ASKİ Spor Salonu etrafı, ASKİ bahçesi duvarları ve demir parmaklıkları Başbakanı'nın resimleri, kongre duyuruları ve çeşitli sloganların olduğu branda afişlerle donatıldı. Ancak kongre başlar başlamaz Başbakan Erdoğan'ın içeriye girmesi ile birlikte çelenklerin çiçekleri, pankartlar, afiş ve branda afişler, kendilerini AK Partili olarak tanıtan bazı kişiler tarafından sökülerek götürüldü. İpleri bıçak veya çakı ile keserek, kesilemeyenleri ise koparan şahısların bazıları bunları hatıra olsun diye aldıklarını, Anadolu'dan geldiklerini söyleyen bazıları da bunları kendi teşkilatlarında kullanacaklarını söyledi.

Basın mensuplarının görüntülerini çektiği fark etmesi üzerine şahıslar gazetecilere tepki gösterirken, polisin ise olaylara müdahale etmediği gözlendi.

Bazı bayanların da çelenklerin üzerindeki çiçekleri aynı şekilde sökerek götürdükleri gözlendi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

title