AK Parti'nin Kuşadası Belediye Başkan Aday Adayı Metin Akar

AK Parti'nin Kuşadası Belediye Başkan Aday Adayı Metin Akar

AK Parti'nin, Aydın'ın Kuşadası İlçesinde Belediye Başkan Aday Adayı Belirlendi. Kültür ve Turizm Eski Bakanı Atilla Koç'un Başdanışmanlarından A.metin Akar, Bir Basın Toplantısıyla Aday Adaylığını Açıkladı. Toplantıya AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı İbrahim Üstün ve İlçe Yönetimi de Katıldı.

AK Parti'nin Kuşadası Belediye Başkan Aday Adayı Metin Akar

AK Parti'nin, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde belediye başkan aday adayı belirlendi. Kültür ve Turizm eski Bakanı Atilla Koç'un başdanışmanlarından A.Metin Akar, bir basın toplantısıyla aday adaylığını açıkladı. Toplantıya AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı İbrahim Üstün ve ilçe yönetimi de katıldı.

Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Üstün, belediye başkan aday adayı Akar'a, Bakan Koç'un danışmanlığını yaptığı sürece ilçeye kazandırdığı hizmetler için teşekkür etti. Üstün, "Mevcut Belediye Başkanımız Fuat Akdoğan görevini layıkıyla yapmıyorsa bir yıl, beş yıl, hattâ on yıl da görevde kalsa, hizmet etmediği için vatandaşın hakkını yemiş olur. Bu sebeple bir beş yıl daha kaybetmeye hakkımız ve lüksümüz yok.'' dedi. Metin Akar ise, ''Yalan söylemeyeceğim, iftira etmeyeceğim, yapamayacağım iş için söz vermeyeceğim. Önümüzdeki günlerde Kuşadası'nı çağdaş bir şehir yapmak için sivil toplum kuruluşlarını tek tek dolaşıp istek ve önerileri doğrultusunda yeni projelerimi açıklayacağım." şeklinde konuştu.

Bor'da 1953 yılında doğan A. Metin Akar, evli ve iki çocuk babası. Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden 1979'da mezun olan Akar, iyi derecede Almanca biliyor. Mali müşavir olarak çalışan Akar, daha önce Kuşadası'na kazandırdığı Nermin-Metin Akar İlköğretim Okulu'nun halen ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. (CİHAN)