AK Parti'nin Kızılcahamam Kampı Başladı

AK Parti'nin Kızılcahamam Kampı Başladı

AK Parti'nin Kızılcahamam Kampı Başladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Kampa Katılmak Üzere Kızılcahamam'a Geldi.

AK Parti'nin Kızılcahamam Kampı Başladı

AK Parti'nin Kızılcahamam Kampı başladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da kampa katılmak üzere Kızılcahamam'a geldi.

AK Parti'nin geleneksel hale getirdiği 11. İstişare ve Danışma Toplantısı, Kızılcahamam Asya Termal Tesisleri'nde başladı. Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, kampa katılmak üzere saat 19.45 sıralarında otele giriş yaptı. Erdoğan çifti, otelin kral dairesine yerleşti.

Milletvekilleri de kampın yapılacağı otele öğleden sonra gelmeye başladı. Eşleriyle ve çocuklarıyla otele gelen milletvekilleri, 3 gün sürecek kamp öncesinde otel aktivitelerinden yararlanarak stres attı. Bazı milletvekilleri, otel çevresinde yürüyüş yaparak yorgunluk atmayı tercih etti. AK Parti, kamp nedeniyle milletvekillerine Kütahya Porselen'den fincan takımı ve havlu hediye etti. Hediyeler, vekillerin odalarına bırakıldı.

AK Parti kampı nedeniyle otele büyük bir Türk bayrağı, Atatürk posteri ve Başbakan Erdoğan'ın portresi asıldı. Otel çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alınırken, başbakanlık koruma ekibine dahil edilen 'Dark' ve 'Mızrak' isimli iki bomba uzmanı köpek, eğitmenleriyle birlikte otelin etrafında ve içerisinde bomba araması yaptı. Gölbaşı Köpek Eğitim Merkezi'nde narkotik ve bomba eğitiminden geçirilen Alman Kurt'u Dark ile Belçika Malinois'i Mızrak, kamp öncesinde otelin çevresini didik didik aradı. Bomba

uzmanı köpekler, otele giriş yapan arabaları da aramadan geçirdi.

Başbakan Erdoğan, Kızılcahamam'da 'Zümrenin değil cümlenin Başbakanı', 'Gönüllerin Sultanı hoşgeldin', 'Köyümüzü çamurdan kurtardın, yaşa Tayyip varol Tayyip' pankartlarıyla karşılandı.

AK Parti kampı, yarın saat 11.00'de Başbakan Erdoğan'ın açılış konuşmasıyla başlayacak. Kampın ana gündemine sivil anayasa çalışmaları, sınır ötesi operasyon ve terörle mücadele oluşturacak. Başbakan Erdoğan, anayasa çalışmaları ve sınır ötesi operasyon tartışmalarıyla ilgili vekillerin görüşlerini alacak.

(DA-OK-Y)

Kaynak: İHA