AK Parti'nin Kızılcahamam Kampı

AK Parti'nin Kızılcahamam Kampı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Milletvekillerine, "Soyut Konuşmayın, Somut Önerilerle Gelin" Diye Seslendi.

AK Parti'nin Kızılcahamam Kampı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu milletvekillerine, "Soyut konuşmayın, somut önerilerle gelin" diye seslendi.

Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampında milletvekillerinin görüş ve önerilerini aldı. Bölgenin sorunlarını anlatan milletvekillerine Başbakan Erdoğan, "Sorunu söylüyorsunuz ama çözümü söylemiyorsunuz. Bize çözümle gelin. Biz de neler yapabiliriz, bunlarla ilgili nasıl adımlar atarız, bunlara bakalım. Somut öneriler getirin. Bu söylediklerinizi biz biliyoruz. Örneğin işsizliği nasıl azaltırız? Bunun önerisini getirin. Soyut konuşmayın. Bu sorunların zaten biz farkındayız" değerlendirmesini yaptı.

Toplantıda bazı bölge milletvekilleri, hükümetin sınır ötesi operasyon konusunda acil adım atmamasını istedi. Başbakan Erdoğan'ı sınır ötesi operasyon konusundaki tutumundan dolayı tebrik eden vekiller, "Sayın başbakanımız aklıselimle hareket etti, bölge halkının gönlünü fethetti. Özellikle Kürt-Türk kardeşliğine dem vurması, bizi ve halkımızı memnun etti. Bölge halkı şu anda hükümetin uyguladığı politikalardan memnun" diye konuştular. Oturumda DTP'nin kapatma davasına değinen milletvekilleri, toplantıyı

yöneten parti yöneticileri tarafından uyarıldı. Parti yönetimi, vekilleri "Bu konu yargıya intikal etmiştir. Bu konuya girmeyin" diye uyardı.

(DA-OK-Y)

Kaynak: İHA