AK Parti'nin Karabük Mitingi

AK Parti'nin Karabük Mitingi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Bu referandumda 'Evet'i bütün mazlum ve ezilen milletler için vereceğiz.

AK Parti'nin Karabük Mitingi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Bu referandumda 'Evet'i bütün mazlum ve ezilen milletler için vereceğiz. Çünkü güçlü, büyük bir Türkiye, küresel bir ülke olmuş Türkiye, yanlış yapılmasına, haksızlık yapılmasına, milletlerin ezilmesine müsaade etmez." dedi.

Özlü, anayasa değişikliği halk oylaması sürecinde partisinin Karabük Şehir Meydanında düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasının bir seçim olmadığını söyledi.

Referandumda Türkiye'nin geleceğinin, büyümesinin kalkınmasının, gelişmesinin oylanacağını belirten Özlü, "Son zamanlarda Avrupa'da, özellikle Almanya, Hollanda, İsveç ve Avusturya gibi ülkelerde bizim bazı bakanlarımızın, devlet adamlarımızın oradaki Türk kardeşlerimizle, vatandaşlarımızla kucaklaşmalarını, onları bilgilendirmelerini istemiyorlar. Bazıları 'Uçağınız kalkmasın, sakın buraya inmeyin asla izin vermeyiz.', bazıları da 'Buraya uğramayın, gelmeyin, çünkü biz 'Hayır' diyenleri destekliyoruz.' diyor. Bu referandumda 'Evet'i bütün mazlum ve ezilen milletler için vereceğiz. Çünkü güçlü, büyük bir Türkiye, küresel bir ülke olmuş Türkiye, yanlış yapılmasına, haksızlık yapılmasına, milletlerin ezilmesine müsaade etmez." diye konuştu.

Türkiye'de 3 milyon Suriyeli olduğunu ifade eden Özlü, "3 milyon Suriyeliye Türkiye yardım ediyor. Onları destekleyen tek ülke Türkiye'dir, tek lider Recep Tayyip Erdoğan'dır. Tek sesi çıkan lider Recep Tayyip Erdoğan'dır. Dolayısıyla 16 Nisan'da Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmayacağınıza inanıyoruz. Sizlerden güçlü bir 'Evet' bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Özlü'nün ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti Karabük milletvekilleri Mehmet Ali Şahin, Burhanettin Uysal ve Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili birer konuşma yaptı.