AK Parti'nin Kapatılma Davası

AK Parti'nin Kapatılma Davası

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının Dün AK Parti Hakkında Açtığı Kapatma Davası ile İlgili Olarak "Neticede Bir Şey Çıkmayacaktır Ama Ülkemiz Kaybediyor" Dedi.

AK Parti'nin Kapatılma Davası

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının dün AK Parti hakkında açtığı kapatma davası ile ilgili olarak "Neticede bir şey çıkmayacaktır ama ülkemiz kaybediyor" dedi.

AK Parti Karabük İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen Milletvekili Mehmet Ceylan, kapatma davası ile ilgili konuşulmaması konusunda kendilerine talimat geldiğini söyleyerek, bu konuda fazla açıklama yapamayacaklarını ifade etti. Ceylan, gazetecilerin soruları üzerine, "Bize talimat geldi bu konuyla ilgili sadece partimizin yetkili arkadaşları konuşacak. Onun dışında açıklama yapılmayacak. Siz basın mensubusunuz istediğiniz soruları sorarsınız, sizlere saygı duyarım. Ancak kısa ve net bir şekilde açıklama yapabiliriz. Tabii ki dün Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığımızın partimizle ilgili kapatma davası müracaatı yapmış Anayasa Mahkemesi'ne. Böylesi bir haber gerek Türk kamuoyuna, gerekse dünya basınında bomba etkisi yaptı. Ülkem adına demokrasi adına üzüntülerimi belirtmek isterim. 21. yüzyılda 100 yıllık bir geçmişte demokrasiye sahip olan ülkemizde artık bu tür şeyler gündeme gelmemeli. Netice de bir şey çıkmayacaktır ama ülkemiz kaybediyor. Bu tür haberlerden dolayı piyasalar etkileniyor. Bu tür haberler belki yeni zamlara bile neden olabilir. Demokrasimiz açısından bir şansızlık diye nitelendiriyorum" dedi.

(YE-SD-HE-Y)