AK Parti'nin Kapatılma Davası

AK Parti'nin Kapatılma Davası

AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Yargıtay Başsavcısı'nın Açtığı Kapatma Davasıyla İlgili Yaptığı Basın Açıklamasında, "Yüzde 47'lerdeki Oyumuzu Yüzde 70'lere Çıkarmak İçin Bize Herkes Yardım Ediyor" Diyerek Dava Açanlara Teşekkür Etti.

AK Parti'nin Kapatılma Davası

AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Yargıtay Başsavcısı'nın açtığı kapatma davasıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, "Yüzde 47'lerdeki oyumuzu yüzde 70'lere çıkarmak için bize herkes yardım ediyor" diyerek dava açanlara teşekkür etti.

Ak Parti Milletvekili Fazlı Erdoğan, seçim bölgesinde bazı tören ve ziyaretlere katıldı. 27 engelliye akülü sandalye dağıtımı sonrası, Yargıtay Başsavcısı'nın açtığı kapatma davasını değerlendiren Erdoğan, "Parti büyüklerimiz gerekli açıklamayı yaptılar. Bizim duruşumuz milletimizin duruşudur, sevgimiz millet adınadır. İstikrarımızı, güvenimizi ülke adına bozmak isteyen içerdeki, dışarıdaki tüm icraat sahiplerine, millet 22 Temmuz'da bir karar vermiştir. Milli iradeyi, milli birliği, milli bütünlüğü bozmak isteyen hiç kimseye bu millet geçmişte de fırsat vermedi, bundan sonrada fırsat vermeyecektir. Biz milletimizin iradesiyle işbaşına geldik, milletimizin iradesiyle işbaşında görev yapıyoruz. Milletimizin iradesi ne zaman bizi görevin dışında tutarsa, milletimize saygıda kusur etmeyiz. Onun dışındaki bütün gelişmeler milletimizin gözü önünde değerlendirilecek. Bu olaylar bizleri daha büyük oranla işbaşına taşımanın süreçlerinin altyapısı olarak dün olduğu gibi bugünde olacaktır diye düşünüyorum" dedi.

Ekonomik açıdan güçlü durumdaki Türkiye'yi içerde ve dışarıda hazmedemeyenlerin olduğuna dikkat çeken Erdoğan şöyle devam etti:

"Bu bir süreçtir, herkes işini yapıyor, millette işini yapıyor, o da bir süreçtir, Biz demokrasiyi geliştirmek istiyoruz, normlarını gelişmiş ülkeler seviyesine taşımak istiyoruz, özellikle aziz Atatürk'ün vurgu yaptığı o muasır çağdaş medeniyetler seviyesine her açıdan çıkarmak istiyoruz. Ekonomik açıdan güçlü olan bir Türkiye'yi içerde veya dışarıda hazmedemeyen bir takım güçler var. Özellikle yakın zamanda bir takım mihrakların ismi ortaya çıktı, Ergenekon gibi. DTP'nin terör örgütünü net olarak ifade etmediği müddetçe, bölücülük yapan, ülke birliğini tehlikeye sokan elbette siyasi parti başka durumda olanlar hukuk karşısında hesabını verecektir. Bizde bu noktada milletimizin birliğini, beraberliğini istiyoruz, Türkiye vatandaşı olarak herkesin özgür iradesiyle sandıktan çıkarmış, 2 kişiden birisi AK Parti'ye oy vermiştir. AK Parti'nin icraatlarında Anayasa'ya muhalif hiçbir adım yoktur. Hele hele yapılan son yasal değişikle de takdir edilir ki AK Parti ve MHP ile diğer bazı partilerde bunun altında imza sahibidir, o zaman bütün siyasi partiler kapanırsa bu ülke yeniden bir toplumla karşı karşıya getirilecektir. Toplum kapatılmak istenir. 70 milyonun 50-60 milyonunu kapatacak yeniden bir Türk vatandaşı yaratacak kimse olmadığına göre toplumu kapatacak güç açıkça yoktur. Biz böyle bir gücü görmüyoruz." DAVA AÇANLARA TEŞEKKÜR Yüzde 47 olan oylarını yüzde 70'lere çıkarmak için kendilerine herkesin yardımcı olduğunu söyleyen Erdoğan, yardım edenler diye nitelendirdiği dava açanlara teşekkür etti. Erdoğan, "Bu süreçler ülke birliğini beraberliğini artıracak süreçler değildir. Ülkede ekonomik istikrar, disiplin yürürken bütün Amerika'da başlayan bir kriz önce Avrupa'ya sonra Türkiye'ye yansımak üzere, dalga dalga geliyordu. O dalgalardan biz ekonomik disiplin sayesinde fazla etkilenmiyorduk, kendi yapmış olduğumuz bu adımlarla ekonomimizi sıkıntıya sokarız. 37 milyon seçmen sandığa gitmiş, AK Parti'ye 16 milyon insan oy vermiştir. Siz 16 milyon insanı kapatabilecek bu noktada iradeyi hukuki olarak düşünebilir misiniz, eğer böyle bir adım atılıyorsa herkes yaptığının sorumluluğunu ve yetkisini değerlendirecektir. Ak Parti'nin hükümeti sorumludur ve yetkilidir. Bizim duruşumuz millete paralel bir duruştur. İradesi milletten alınan bir iradenin duruşudur, biz milli iradenin eliyle geldik, milli iradenin eliyle buradayız, onun dışında olanların hepsi bir düşüncedir, onunda zaman süreç içerisinde adımları atılacak, millet de bunu görecek. Yüzde 47'lerde aldığımız oyu yüzde 70'lere çıkarmak için bize herkes yardım ediyor, burada yardım eden herkese teşekkür ediyorum" dedi.

(BA-SD-HE-Y)