AK Parti'nin İstanbul Mitingi İçin Tansu Çiller de Alana Geldi

AK Parti'nin İstanbul Mitingi İçin Tansu Çiller de Alana Geldi

Eski Başbakanlardan Tansu Çiller, AK Parti'nin Büyük İstanbul Mitingi'ne katılan isimler arasında yer aldı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çiller, "Milli bir şuurla buradayım" dedi.

AK Parti'nin Büyük İstanbul Mitingi'ne eski Başbakanlardan Tansu Çiller de katıldı. Çiller yaptığı açıklamada "Bugün milli bir şuurla buradayım" dedi.

Tansu Çiller'in açıklamalarından satırbaşları:

"Bu son dönemde terör mücadelesinde ciddi başarıları Mehmetçiğimiz yakalamakta destan yazmaktalar. Bu destan bütün dünyada şaşkınlık yaratmıştır.

"TERÖRLE MÜCADELE..."

Bir eski başbakan olarak şunu söylemek zorundayım. Bu terör ya bitecek ya bitecek diyen bir başbakan olarak söylemek mecburiyetindeyim ki terör mücadelesi sadece bir askeri müdahale değildir. Terör mücadelesinin çok önemli bir unsuru dış politikadır.

"GÜVENLİK OLMADAN ÖZGÜRLÜK OLMAZ"

Dış politikada dar bir alanda değişe müttefikler, ciddi bir kararlılık ve süratle geliştirilen çözümler gerektirir. Güvenlik olamadan özgürlüklerin olması mümkün değildir.

Güvenlik ortamıyla özgürlükleri yaşamaya başlayan vatandaşlar bunu sağlayan siyasileri kucaklarlar. Çok ciddi çözümlere ihtiyaç var tüm kesimlerde.

MİLLET İTTİFAKI'NA GÖNDERME

24 Haziranda seçimlere gitmekteyiz. Bu çözümleri kim bize getirecek? Karşımızda ittifakları görüyoruz. Bir kısmının çok parçalı olduğunu görüyoruz. Bunlar saygın partiler olabilir ama bu eşyanın tabiatında uyum sağlama zorunluluğu var. Bu partilerin misyonları hedefleri siyasi kültürleri başka. Bunları çok zor görüyorum.