AK Parti'nin İstanbul Milletvekili Adayları Tanıtıldı

AK Parti'nin İstanbul Milletvekili Adayları Tanıtıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuzda Yapılacak Seçimin, Demokratik İstikrara, Kalkınmaya, İlerlemeye ve Adalete Devam İradesinin Ortaya Çıkacağı Bir Seçim Olacağını Söyledi.

AK Parti'nin İstanbul Milletvekili Adayları Tanıtıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuzda yapılacak seçimin, demokratik istikrara, kalkınmaya, ilerlemeye ve adalete devam iradesinin ortaya çıkacağı bir seçim olacağını söyledi.

Partisinin İl Başkanlığınca, İstanbul milletvekili adaylarının tanıtılması için Abdi İpekçi Spor Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Erdoğan, İstanbul'un Türkiye'nin bir özeti olduğunu ve ülkenin, medeniyetin kalp merkezi konumunda bulunduğu kaydetti. Erdoğan, İstanbul'un geçmişte olduğu gibi, Türkiye'nin istikbali için de yol açıcı bir kılavuz olmaya devam edeceğini belirtti.

Errdoğan, "Ana sloganımız; durmak yok, yola devam. Bu irade, milletimizin kaya gibi sağlam iradesidir. Hiçbir art niyetli çaba milletimizin bu büyük yürüyüşünü evelallah durduramayacaktır" dedi.

Her partinin kendi fikriyatına göre geleceğin Türkiyesi için vaatlerini dile getirdiğine işaret eden Erdoğan, ''Bazen tebessümle bakıyoruz, bazen hayretle. 'Bu arkadaşlar hala orada mı?' diyoruz. Çünkü gündemden düşmüş, tedavülden kalkmış sloganlarla akıl çelmeye çalışıyorlar. Bu millet, eski dönemlerdeki boş vaatlerin, sorumsuz politikaların sebep olduğu krizleri hatırlamaz sanıyorlar. 22 Temmuz'da da buradan söylüyorum, sandığa gömülecek olanları bekleyin. Milletin hafızasına güvenmiyorlar, hadi bunu anladık, ama milletin gözüyle gördüğü eserleri de yok sayıyorlar. Korku salarak, milleti tehdit ederek, huzur ve barış iklimini sabote ederek eski gündemleri yeniden geri getirmek istiyorlar. Millet ise zerre kadar bunlara tenezzül etmiyor. Türkiye'nin bütün meydanları istisnasız bütün şehirleri hınca hınç 'AK Parti' diyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: AA