AK Parti'nin Isparta Mitingi

AK Parti'nin Isparta Mitingi
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu paralel çete, ?Bedüizzaman'ın o çileleri üzerinden istismarla güç devşiren bu paralel çete dönüp diyor ki 'CHP de olsa, HDP de olsa, MHP de olsa AK Parti'nin dışında kim varsa ona oy verin'. Bedüizzaman'a zulmeden CHP'ye oy vermek, Allah aşkına, Isparta'ya yakışır mı?" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu paralel çete, ?Bedüizzaman'ın o çileleri üzerinden istismarla güç devşiren bu paralel çete dönüp diyor ki 'CHP de olsa, HDP de olsa, MHP de olsa AK Parti'nin dışında kim varsa ona oy verin'. Bedüizzaman'a zulmeden CHP'ye oy vermek, Allah aşkına, Isparta'ya yakışır mı?" dedi. 

Davutoğlu, partisinin Hükümet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde halka hitap etti. Konuşmasına "Gül alırlar, gül satarlar, gülden terazi tutarlar, gülü gül ile tartarlar, çarşı pazarı güldür" ilahisinden dizeler okuyarak başlayan Davutoğlu, tüm Isparta'yı selamladı. 

Isparta'nın tefekkürün, ahlakın, hikmetin şehri olduğunu belirten Davutoğlu, ilin, doğduğu kent Konya'nın komşusu olduğunu ve kendisini Ispartalı da hissettiğini söyledi. 

Davutoğlu, 7 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi'ne doğru giderken, kendisini en iyi anlayacak kentlerden birinin Isparta olduğuna işaret ederek, "Isparta, milli birlik ve beraberliğin ne demek olduğunu, Türkiye'nin doğusu ile batısı arasında farkın olmadığını Bediüzzaman Said Nursi'yi bağrına basmakla gösterdi" dedi.

Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçen cuma günü Bitlis'teydim. Bediüzzaman'ın doğduğu diyarlardan, Bediüzzaman'ı selamlayan, bağrına basan Isparta'ya selam getirdim. Bazıları bunu anlamaz. Bazıları, Türkiye'yi sadece batıdan ibaret sanır. Bazıları, Türkiye'yi sadece doğudan ibaret sanır. Bazıları, Türkiye'yi sadece sahillerden ibaret sanır. Bazıları, Türkiye'yi sadece Türklerden, Kürtlerden, Alevilerden, Sünnilerden, tek bir kesimden ibaret sanır. Ama AK Parti ideali bir tek şey söyler; 78 milyon 1 kişi gibidir, bir kişi 78 milyon kişi gibidir.

Bu topraklarda CHP zulmünün ne olduğunu en iyi siz bilirsiniz. Tek parti zulmünü en iyi siz bilirsiniz. Çünkü Isparta, hem o tek partinin iman ve inanç düşmanı politikaları sebebiyle Barla'ya, bu güzel diyara gelen Bediüzzaman'a sahip çıkmıştır hem de Senirkent olayında, Ocak 1947'de tek parti zulmüne karşı dimdik ayakta durmuştur. Bediüzzaman'ı Isparta'ya süren zihniyet, aynı zihniyet diyor ki 'Diyaneti kaldıralım'. Bu CHP zihniyeti, Türkiye'de ne kadar müspet değer varsa, Isparta'nın gül gibi kokladığı ne kadar güzel değer varsa hepsine savaş açan tek parti zihniyeti. Ama Isparta ona karşı her zaman şehit Başbakanımız Adnan Menderes'in arkasında durdu."

-"Tek başına iktidar olamadılar, olamayacaklar"

Bediüzzaman Said Nursi'nin, Adnan Menderes'e yazdığı mektupta "Bu millet kendi ihtiyarıyla hiçbir zaman bir daha CHP'yi iktidara getirmeyecektir" dediğini aktaran Davutoğlu, o günden bu yana CHP'nin milli irade ile hiçbir zaman iktidar olamadığını ve olamayacağını söyledi.

"27 Mayıs ihtilalinden sonra kısa bir süre oldular. 1974'de koalisyon. Ama tek başına iktidar olamadılar, olamayacaklar" diyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Ne kadar acıdır ki Bedüizzamanı istismar ederek büyüyen bir paralel yapı, ona atfen, onunun ismiyle saf ve samimi Müslümanları kandıran bir paralel yapı. Ki o yapıya katkıda bulanan saf Müslümanları, saf kardeşlerimizi ayırt ediyorum. Isparta sen mührü seçim pusulasına öyle bir vuracaksın ki cümle alem dinleyecek. Şimdi ne kadar acıdır ki bu paralel çete, Bedüizzaman'ın o çileleri üzerinden istismarla güç devşiren bu paralel çete dönüp diyor ki 'CHP de olsa, HDP de olsa, MHP de olsa AK Parti'nin dışında kim varsa ona oy verin'. Bedüizzaman'a zulmeden CHP'ye oy vermek, Allah aşkına, Isparta'ya yakışır mı? Siz ki tefekkür diyarısınız, siz ki iman, hikmet diyarısınız. Siz neyi nasıl destekleyeceğinizi en iyi şekilde bilirsiniz.

Nasıl CHP zihniyeti Türkiye'nin batısında tek parti zihniyetini sürdürüyorsa, Diyanete, imana, irfana savaş açan bir zihniyeti sürdürüyorsa, HDP de doğuda aynı zihniyeti sürdürüyor. O da 'Diyanet kalksın' diyor.  " 

(Sürecek)

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title