AK Parti'nin Cumhurbaşkanı Adayı Gül

AK Parti'nin Cumhurbaşkanı Adayı Gül

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Partisinin Cumhurbaşkanı Adayı Abdullah Gül'ün Yarınki Açıklamasında 'Aday Değilim' Deme İhtimalinin Olmadığını Söyledi.

AK Parti'nin Cumhurbaşkanı Adayı Gül

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, partisinin cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül'ün yarınki açıklamasında 'Aday değilim' deme ihtimalinin olmadığını söyledi.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan parti kurmayları, AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül'ün yarın muhalefet turuna çıkacağını söyledi. Cumhurbaşkanı adaylığı sözkonusu olan Abdullah Gül'ün bir ekiple birlikte muhalefet partilerini ziyaret etmesine ilişkin görüşün mütalaa edildiğini ve uygun görüldüğünü belirten Yazıcı, bu çerçevede yarın bir program yapıldığını söyledi. Yazıcı, bu ziyaretler gerçekleştikten sonra Gül'ün basına bir

açıklama yapacağını dile getirdi. Heyette kimlerin olduğunun sorulması üzerine Yazıcı, muhalefet turunda Gül'e iki genel başkan yardımcısı ile iki bakanın eşlik edeceğini bildirdi. Gazetecilerin "Abdullah Gül'ün yarınki açıklamasında 'Ben aday değilim' deme ihtimali var mı?" sorusuna karşılık Yazıcı, "Valla herhalde yok" cevabını verdi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Ergün, bugün için bir açıklama olmayacağını belirterek, "Yarını bekleyin. Bir çalışma var. Açıklama yarın olacak" dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen de, gazetecilerin soruları üzerine, Abdullah Gül'ün yarın muhalefet partilerini ziyaret edeceğini belirterek, "Sadece bu kadarını söyleyebilirim. Muhalefet turunu MYK'da kararlaştırdık" değerlendirmesini yaptı.

(DA-OK-Y)

Kaynak: İHA