AK Parti'nin 16. Kuruluş Yıl Dönümü

AK Parti'nin 16. Kuruluş Yıl Dönümü

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, AK Parti'nin 16. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti'nin 16. Kuruluş Yıl Dönümü

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, AK Parti'nin 16. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yeni, mesajında, AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana Türkiye'nin önünün açılmasında büyük rol oynadığını belirtti.

AK Parti'nin, kendini sürekli geliştirmesi, yenilemesi ve gençleştirmesine rağmen çizgisinde en küçük bir sapmaya meydan vermediğini kaydeden Yeni, şunları ifade etti:

"AK Parti, millidir, yerlidir. Bunun için attığı adımlarda, yaptığı icraatlarda şu veya bu gücün, şu veya bu ülkenin değil, sadece milletin ne dediğine, halkın ne istediğine bakmıştır. AK Parti, kucaklayıcıdır. Yıllardır başarısının altında da bu yatmaktadır. AK Parti, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, 14 Ağustos 2001'de kuruldu, bugün 14 Ağustos 2017; milletin partisi AK Parti 16 yaşında. 16 yıl önce liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde kutlu yolculuğa çıkan AK Parti, bugün birçok başarılı hizmeti yapmış olmanın haklı gururunu yaşıyor. Hak ve adalet arayan milletimize umut olan AK Parti, 15 Temmuz hain darbe girişimi gibi birçok badireyi, halktan aldığı destekle, milli iradeden taviz vermeden atlatmıştır. AK Parti, Türkiye'nin önünün açılmasında büyük rol oynamıştır. Kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği büyük projelerle Türkiye'nin çehresini değiştirmiş, 2023 hedeflerini güçlü bir şekilde inşa etmiştir"

Yeni, AK Parti'nin Türkiye'yi dünyada ve bölgesinde daha itibarlı bir noktaya taşımak için 2023 vizyonundaki devasa projelerle millete hizmet etmeye devam edeceğini belirterek, "Türkiye'sini muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağımıza olan inançla partimizin 16. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Bu kutlu hareketin başlangıcıyla, şehrimize, ülkemize, ve dünyanın birçok noktasında Türkiye hakkında büyük ümitler taşıyan insanlara huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.