AK Parti Myk'da Cumhurbaşkanlığı Seçim Süreci Görüşüldü

AK Parti Myk'da Cumhurbaşkanlığı Seçim Süreci Görüşüldü

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nun (Myk) Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığındaki Toplantısının Ardından Yapılan Yazılı Açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Seçim Sürecinin Değerlendirildiği, Ancak Açıklama Yapılmayacağı Bildirildi.

AK Parti Myk'da Cumhurbaşkanlığı Seçim Süreci Görüşüldü

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamada, cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin değerlendirildiği, ancak açıklama yapılmayacağı bildirildi.

AK Parti Tanıtma ve Medya Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Partimizin 287. Merkez Yürütme Kurul toplantısında parti politikaları açısından iç ve dış siyasi, ekonomik ve sosyal gelişmeler ele alınmıştır.

Ayrıca Cumhurbaşkanlığı seçim süreci de değerlendirilmiş olmakla birlikte, Anayasa Mahkemesi'nde devam etmekte olan yargı süreci açısından bu konuda bir açıklama yapılmayacaktır.''

Bu arada, Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından Cumhurbaşkanı adayı, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Devlet Bakanı Beşir Atalay ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Başbakan Erdoğan ile görüşmek üzere AK Parti Genel Merkezi'ne geldiler.

Binaya girişinde gazetecilerin ''Efendim, olağanüstü bir durum mu var?'' sorusuna Gül, ''Neden olağanüstü bir şey olsun?'' yanıtını verdi.

Öte yandan, AK Parti TBMM Grubu'nun yarın saat 11.00'de toplanacağı bildirildi.

Kaynak: AA