AK Parti Mkyk'da Sosyal Gelişmeler Ele Alındı

AK Parti Mkyk'da Sosyal Gelişmeler Ele Alındı

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (Mkyk) Toplantısında İç ve Dış Siyasi, Hukuki ve Sosyal Gelişmelere İlişkin Değerlendirmelerde Bulunulduğu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da AB Sürecinin Başta Belirlenen İlkeler Doğrultusunda Sürdürüleceğine Dikkat Çektiği Bildirildi.

AK Parti Mkyk'da Sosyal Gelişmeler Ele Alındı

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında iç ve dış siyasi, hukuki ve sosyal gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunulduğu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da AB sürecinin başta belirlenen ilkeler doğrultusunda sürdürüleceğine dikkat çektiği bildirildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sözen, MKYK'nin bugünkü toplantısı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, 57. MKYK toplantısında Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan'ın 3 Ocak-14 Şubat tarihleri arasında yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği etkinlikler hakkında bilgi verdiği belirtilerek, Erdoğan'ın yaptığı konuşmada, Türkiye'nin AB sürecinin başta belirlenen ilkeler doğrultusunda sürdürüleceğine dikkat çektiği kaydedildi.

Açıklamada şöyle denildi:

''İç ve dış siyasi, hukuki ve sosyal gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunulan toplantıda, Ekonomik İşler Başkanlığı tarafından Türkiye ve dünyadaki ekonomik beklentilere ilişkin bir sunum gerçekleştirilmiştir.

MKYK toplantımızda Teşkilat Başkanlığı tarafından Büyük Kongre takvimine ilişkin sunum yapılmıştır. 23. dönem TBMM ve AK Parti grubunun çalışmalarına ilişkin bilgiler de sunulan toplantı, dilek ve temennilerin iletilmesiyle sona ermiştir.''

Kaynak: AA