AK Parti Milletvekili Çamuroğlu, İftar Yemeğini Değerlendirdi

AK Parti Milletvekili Çamuroğlu, İftar Yemeğini Değerlendirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da Katıldığı Muharrem Ayı İftar Yemeğini Değerlendiren AK Parti İstanbul Milletvekili Reha Çamuroğlu, İftarın Bir Başlangıç Olduğunu, Bu Başlangıcı Kararlılıkla Devam Ettireceklerini Söyledi. "Arkası Gelecek" Diyen Çamuroğlu, Başbakan'ın Konuşmasının Tekrar Dikkatle Dinlenilmesi Halinde Bu Kararlılığın Görüleceğini Kaydetti.

AK Parti Milletvekili Çamuroğlu, İftar Yemeğini Değerlendirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Muharrem ayı iftar yemeğini değerlendiren AK Parti İstanbul Milletvekili Reha Çamuroğlu, iftarın bir başlangıç olduğunu, bu başlangıcı kararlılıkla devam ettireceklerini söyledi. "Arkası gelecek" diyen Çamuroğlu, Başbakan'ın konuşmasının tekrar dikkatle dinlenilmesi halinde bu kararlılığın görüleceğini kaydetti.

Bilkent Otel'de düzenlenen iftar yemeğinin ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Çamuroğlu, davetin yüzyüze gelme ve yüzleşme durumu hasıl olduğu için kendilerini çok mutlu ettiğini kaydetti. "Amacımızı elde ettiğimizi rahatlıkla düşünüyorum, söylüyorum, çok mutluyum şu anda" diyen Çamuroğlu, 15 Ocak Salı günü bir basın toplantısı düzenleyeceğini, iftara kaç Alevi örgütünün katıldığını ancak bu toplantıda açıklayabileceğini bildirdi. Bazı Alevi derneklerinin iftar yemeğine yönelik tepkilerinin

hatırlatılması üzerine ise, "Bu arkadaşlar samimi şeyler yapsınlar, bizim yaptıklarımızdan daha iyi şeyler yapsınlar. Biz onları okuyalım, onların yaptıklarını izleyelim, takip edelim, problemlerimizi çözecekler diye de sevinelim" karşılığını verdi. Alevi dedelerinin

iftara katılanları 'düşkün' ilan etme restini de değerlendiren Çamuroğlu, buna sert çıktı. Çamuroğlu, tepkisini şu sözlerle ortaya koydu:

"Dede midir, papaz mıdır belli olmayan engizisyon üyeleri kimi nereden kovuyorlar? Kimin bahçesinden kimi kovuyorlar? Bu asabımı bozan bir konu. Çünkü çok büyük bir saygısızlık var orada. Yani Katolik kilisesi bile çoktan terk etti bu aforoz meselesini."

İftar yemeğine davetli olduğu halde katılmayan CHP'lileri de birleştirici olmamakla suçlayan Çamuroğlu, "Anamuhalefet partisi, kendi arka bahçesi addettiği alanı koruma derdinde" diye konuştu.

(DA-OK-Y)

Kaynak: İHA