AK Parti Milletvekili Badak, vatandaşlara referandumda 'evet' deyin çağrısı yaptı

AK Parti Milletvekili Badak, vatandaşlara referandumda 'evet' deyin çağrısı yaptı

AK Partili milletvekili, vatandaşa referandumda oyunuz 'evet' olsun çağrısında bulundu. Yarın yapılacak olan referandumda ülke yönetimi için önemli görülen konular ile ilgili halkın hakemliğine gidileceğini belirten AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, toplumda demokrasi kültürünün gelişmesi ve referandum bilincinin yerleşmesi için sandığa giderek oy tercihini hür bir şekilde kullanma ta...

AK Parti Milletvekili Badak, vatandaşlara referandumda 'evet' deyin çağrısı yaptı

AK Partili milletvekili, vatandaşa referandumda oyunuz 'evet' olsun çağrısında bulundu. Yarın yapılacak olan referandumda ülke yönetimi için önemli görülen konular ile ilgili halkın hakemliğine gidileceğini belirten AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, toplumda demokrasi kültürünün gelişmesi ve referandum bilincinin yerleşmesi için sandığa giderek oy tercihini hür bir şekilde kullanma tavsiyesinde bulundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir" veciz sözünün demokratik rejimlerin olmazsa olmaz kuralı olduğunu ifade eden Milletvekili Sadık Badak, partilerinin 12'nci cumhurbaşkanını halkın seçmesi için halk oylamasında 'evet' diyeceklerini söyledi. Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan ve Anayasa değişikliğine evet demek için Ankara'dan Antalya'ya geleceğini belirten Badak, oylamada evet çıkması halinde halkın 27 yıl aradan sonra sivil bir Anayasa özleminin sona ereceğini kaydetti. Pazar günü yapılacak olan referandumda 4 maddeye evet diyeceklerini belirten Badak, çoğunluğun sandıkta evet demesi halinde 'halk iradesine' güvenmeyen partilere iyi bir ders olacağını söyledi.

Kaynak: CHA