AK Parti Merkez Yürütme Kurulu Toplandı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu Toplandı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (Myk), Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Toplandı. Başbakan Erdoğan'ın Danışmanı Olarak Atadığı Bülent Arınç da İlk Kez Myk'ya Katılıyor.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu Toplandı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Başbakan Erdoğan'ın danışmanı olarak atadığı Bülent Arınç da ilk kez MYK'ya katılıyor.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Başbakan Erdoğan başkanlığında toplandı. AK Parti Genel Merkezi'nde saat 20.00'de başlayan toplantıya, Başbakan Erdoğan'ın danışmanı olarak atadığı Manisa Milletvekili ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç ilk kez, İstanbul Milletvekili Ömer Dinçer ise ikinci kez katıldı. Toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yönelik 16 Aralık ve 22 Aralık'ta düzenlediği hava ve kara operasyonlarının ilk sonuçları, terörle mücadelede gelinen nokta ve

bundan sonraki sürecin ele alınacağı bildirildi. Sınır ötesi operasyonların dış dünyadaki yansımalarının da toplantıda masaya yatırılması bekleniyor.

Toplantıda terör örgütü PKK'yı dağdan indirme planı kapsamında gündeme gelen TCK'nın "etkin pişmanlık" hükmünü düzenleyen 221. maddesi üzerindeki çalışmalar da gözden geçirilecek. Başbakan Erdoğan, söz konusu maddenin esnetilebileceğini açıklamıştı. Kurul toplantısında ayrıca, hazırlıkları son aşamaya gelen ve 2008 yılının ilk günlerinde açıklanması beklenen yeni Anayasa çalışmaları da ele alınacak.

(DA-CC-CC-Y)