AK Parti Melikgazi Kadın Kolları'ndan Anlamlı Ziyaret

AK Parti Melikgazi Kadın Kolları'ndan Anlamlı Ziyaret

AK Parti Melikgazi Kadın Kolları Düzenledikleri Programla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bünyesinde Faaliyet Gösteren Amatem'e (Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi) Ziyaret Gerçekleştirdiler. Ziyaret Sırasında Merkezi Gezerek Yetkililerden Merkezin Çalışmaları Hakkında Bilgi Aldılar.

AK Parti Melikgazi Kadın Kolları'ndan Anlamlı Ziyaret

AK Parti Melikgazi Kadın Kolları düzenledikleri programla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren AMATEM'e (Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi) ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyaret sırasında merkezi gezerek yetkililerden merkezin çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

AMATEM'in Kayseri'de yeni bir merkez olduğunu ve amaçlarının Alkol ve Madde Bağımlılığı konusunda vatandaşları bilgilendirmek olduğunu söyleyen AMATEM Sorumlu Hekimi Dr. Birol Akpınar, merkezin faaliyetleri ile ilgili şu bilgileri verdi:

"Merkezimiz Kayseri'de henüz yeni kurulmuş bir kuruluş. Şu anda merkezimizin yatak kapasitesi 25'tir. Merkezimizde alkol ve madde bağımlısı olan hastalarımıza gerekli tedavileri uygulanarak sağlıklarına kavuşmaları için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Merkezimizde hastalarımız için her tür ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri imkanları sağlamış bulunuyoruz. Merkezde, alkol ve madde bağımlılarının yanı sıra, tiner bağımlısı çocuklarımıza da tedavi imkanlarını sunuyoruz. Merkezimiz yeni olmasına rağmen, Kayseri'de ve bölgesinde önemli bir boşluğu doldurdu. Merkezimize katkıda bulunan tüm kuruluşlarımıza buradan teşekkür ediyorum" dedi.

Ziyaretin amacını ve AMATEM ile ilgili görüşlerini açıklayan Melikgazi Kadın Kolları Başkanı Münire Büyüksimitci ise "Melikgazi Kadın Kolları olarak Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi'ni ziyaret ettik. Gerçekten merkez hastalara sunduğu imkanlar, doktorları, hemşireleri ile çok güzel. Gördüklerimiz karşısında büyük bir mutluluk ve şaşkınlık yaşadık. Bu merkezi sadece Kayseri'nin değil tüm Anadolu'nun ışığı olarak görüyorum. Bu konularda sıkıntı çeken aileleri buraya davet ediyorum. Hepsinin tedavilerinin bu güzel merkezimizde yapılarak ailelerine sağlıklı olarak kavuşmalarını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle Başhekimimiz İsmail Tamer'e, bu binayı merkezimize kazandıran Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü'ne ve binanın iç dizaynını yaptıran Boydak Holding yetkililerine de ayrıca teşekkürlerimizi iletmek istiyorum. Kayseri'ye yakışan ve önemli bir eksikliği gideren bir merkezi Kayserimize kazandırdılar" dedi.

Melikgazi Kadın Kolları Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, AMATEM'i ziyaretlerinin ardından, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. İsmail Tamer'e de bir nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyaret sırasında, Melikgazi Kadın Kolları Başkanı Münire Büyüksimitci, AMATEM'e yaptıkları ziyaretten bahsederek, bu merkezi Kayseri'ye kazandırdıklarından dolayı, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. İsmail Tamer'e teşekkür etti.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. İsmail Tamer'de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, AMATEM'in Kayseri'de önemli bir hizmet verdiğini ve bu hizmeti bölgemize kazandırmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını dile getirdi.

(SE-SE-Y) 28.02.2008 18:10 TSİ

Kaynak: İHA