AK Parti Marmaris'te Adaylarını Tanıttı

AK Parti Marmaris'te Adaylarını Tanıttı

AK Parti'nin Muğla milletvekili adayları, Marmaris'te düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

AK Parti Marmaris'te Adaylarını Tanıttı

AK Parti'nin Muğla milletvekili adayları, Marmaris'te düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen ve partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya AK Parti Muğla Milletvekili ve ikinci sıra milletvekili adayı Yüksel Özden ve AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk'ün yanı milletvekili adayları Ali Boğa, Hayati Nizamoğlu, Yeşim Soykan Avcı ve Gültekin Akça katıldı. Adaylar yaptıkları konuşmalarla seçmenlerden destek istedi.

Geceyi gündüze katarak Muğla için Marmaris için çalıştıklarını belirten Yüksel Özden, ilçede yapılan duble yol çalışmalarına dikkatleri çekti. Geçmiş hükümetler döneminde olduğu gibi yatırımların 10 yılda, 20 yılda tamamlanmadığını kaydeden Özden, gece gündüz çalışılarak Marmaris yolunun bitirilmek üzere olduğunu söyledi.

Kendi hükümetleri döneminde Türkiye'nin turizmde elde ettiği başarıları da anlatan Özden, şunları ifade etti:

"AK Parti'den önce bir çok insan Cumhuriyetçiliğin lafını yapar, turizmin lafını yapardı ama icraatları biz gerçekleştirdik. AK Parti iktidarı öncesinde Türkiye'ye gelen turist sayısı 13 milyonken, bugün 30 milyon sınırına dayanmış durumda. Muğla'ya gelen turist sayısı ilk defa bizim dönemimizde 3 milyonu aştı. Cumhuriyetin 100. yılı için koyduğumuz hedef, 50 milyon turisttir. Bunlar kendiliğinden olmuyor. "

Denizcilikte de kendi dönemlerinde büyük bir atılım gerçekleştirildiğini kaydeden Özden, "2002 öncesinde limanlarımıza gelen turist sayısı tam olarak 41 bin kişiyken, şuan bu rakam 2 milyona yaklaşmış durumda" diye konuştu.

Birinci sıra milletvekili adayı Ali Boğa ise konuşmasında rakip partileri eleştirdi.

Boğa, şunları söyledi:

"Bugün listeye giremeyen aday adayı arkadaşlarımız da bizimle birlikte çalışmalara katılıyor. Bizim partide haset de yok, kaset de. Diğer partilere bakın haset de var, kaset de. Bu bize rakip olmak isteyen iki partinin daha çok defosu var. Bu partilerden birinin aday yapılmamış olanları bir koli yumurta almış liderlerinin başına fırlatıyor. Bu yumurta üreticileri açısından iyi oldu. Yumurta fiyatları artıyor. "

- MUĞLA