Ak Parti'li Köse: Kemalpaşa'ya Çöplük Yaptırmayız

Ak Parti'li Köse: Kemalpaşa'ya Çöplük Yaptırmayız

Ak Parti'li Köse: Kemalpaşa'ya Çöplük Yaptırmayız
CHA - Haberler | Güncel

Kemalpaşa Belediye Başkanı Karakayalı'nın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'na çöp alanı için davet göndermesine tepki geldi.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'nın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na çöp alanı için davet göndermesine tepki geldi. AK Parti Kemalpaşa İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Köse, bu konuda yapılacak bir çalışma halinde Kemalpaşalılar olarak miting ve çeşitli eylemler düzenleyeceklerini söyledi.

Kemalpaşa ilçesinin tarım arazisi olduğunu, bu alanda yapılacak bir çöp tesisinin çevre kirliliğine yol açacağını belirten Köse, "5 milyon insanın yaşadığı İzmir'in çöpünün ilçemize taşınacak olması bile ürkütücü. Bu çöp olayına sebep olanlar da, destek verenler de, yapanlar da, karşı olanlar da bir gün gerçeklere tanık olacaktır. Harmandalı'yı, Buca Kaynaklar'ı çöpten kurtarmayı başaran yöre halkını kutluyorum. Kemalpaşamız'ı gerek temiz hava gerekse tarımsal yönden bitirecek bu yatırıma dur demek için halkımızın, tepkilerini sağduyulu mitinglerle dışa vurmasını istiyorum. Kemalpaşa'yı çöplük yaptırmayacağız." dedi.

Başkan Karakayalı'nın, 13 bin dönüm sanayi ve tarım arazisi üzerine bu çöplerin dökülmesi için açık davette bulunduğunu vurgulayan İl Genel Meclis Üyesi Köse, "Kemalpaşa halkı olarak medeni ülkelerde zorunlu çöp bertaraf tesislerine değil, İzmir ve ilçelerinin tümünün çöpünün ilçemize taşınmasına ve Kemalpaşa'nın, Büyükşehir'in çöplüğü olarak düşünülmesine karşıyız. Bu gibi atık depolama alanları için diğer bölgelerde de yer bulunmasını istiyoruz. Şu anda Harmandalı ve Kaynaklar birer çöp alanıdır. Oralarda yaşayanlar, yıllardır isyan ediyor." şeklinde konuştu.

Karakayalı'nın, Almanya'da çöp depolama alanlarını gezmesini de eleştiren Mustafa Köse, "Ben de diyorum ki Rıdvan Bey o geziye ne amaçla gitti? Yanında kimler vardı? Demek ki bu konu hakkında geçmişten beri bir düşüncesi varmış. Gerçekten de burnumuzun dibinde olan Harmandalı ve Kaynaklar çöp alanlarına neden arıtma tesisleri yapılmıyor? Buralarda yıllardır 'Çöpe Hayır' mitingleri yapılıyor. Yöre halkının baskısı, Büyükşehir'i bir çöp alanı aramaya yönlendirmişti. Buna neden talip oldunuz? Kocaoğlu'nun zor günlerinde, Kemalpaşa'yı yok sayarak ona neden kollarınızı açtınız? Sadece Kemalpaşamız'ın değil, bütün İzmir'in çöpüne neden talip oldunuz? Hem de Kemalpaşalılara sormadan. İnanıyorum ki AK Parti ve MHP belediye meclis üyeleriyle sağduyulu CHP'liler, bu konuyu gündeme getirerek şiddetle karşı çıkacaktır." dedi.

Kaynak: CHA

Çok Okunan Haberler

title