AK Parti'li Kılıç'ın Açıklamaları

AK Parti'li Kılıç'ın Açıklamaları

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Seçim Başarısının Kendilerini Şımartmak Yerine Sorumluluklarını Arttırdığını Söyledi.

AK Parti'li Kılıç'ın Açıklamaları

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Suat Kılıç, seçim başarısının kendilerini şımartmak yerine sorumluluklarını arttırdığını söyledi.

Seçimin galibinin Türk milleti olduğunu dile getiren Suat Kılıç, sandıktan huzur ve istikrarın çıktığına dikkat çekti. Seçimlerle, milli iradenin hür ve şeffaf bir ortamda sandığa yansıdığını, Türk demokrasisinin önemli bir sınavı başarıyla verdiğini ifade eden Kılıç, "Demokrasimizin ulaştığı olgunluk seviyesi tüm dünyaya gösterilmiştir. Ülkemize, milletimize, demokratik hayatımıza hayırlı olsun" dedi.

Milletin AK Parti'nin "Durmak yok, yola devam" mesajına teveccüh gösterdiğini ve destek verdiğini söyleyen Kılıç, bu desteğin omuzlarındaki sorumluluğu daha da arttırdığına işaret etti. Kılıç, "Milletimizden aldığımız bu güçlü yetkinin sorumluluğunu bütün ağırlığıyla omuzlarımızda hissediyoruz. Hepimizi birleştiren ortak değer ve hedeflerimiz var. Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan cumhuriyetimizi daha da yükseklere taşıyacağız. Milletimizin değerlerinden, cumhuriyetimizin temel

niteliklerinden taviz vermeyeceğiz. Ortak hedefimiz, güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealidir. Aslolan Türkiye'nin kazanmasıdır, milletimizin kazanmasıdır. Bundan sonra da bunun için çalışacağız" şeklinde konuştu.

Kılıç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğini yaptığı AK Parti'nin CHP lideri Deniz Baykal'ın memleketi Antalya'da birinci olduğunu ve Türkiye'nin dört bir yanından yüksek oranda oy aldığını da hatırlatarak, Türkiye'nin lider ülke olması yönünde gece-gündüz çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı.

Kılıç, Başbakan Erdoğan'a sahip çıkan Karadeniz halkına teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

(AG-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA