AK Parti'li Kafkas: Kanlı 1 Mayıs Aydınlandığı Zaman Devletle 1 Mayıs'ın Barışması Sağlanacak

AK Parti'li Kafkas: Kanlı 1 Mayıs Aydınlandığı Zaman Devletle 1 Mayıs'ın Barışması Sağlanacak

AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas, 115 Milletvekilinin TBMM Başkanlığı'na Sunduğu Araştırma Önergesiyle Kanlı 1977, 1 Mayıs'ın Karanlık Noktalarını Aydınlığa Çıkarttıkları Zaman Devletle 1 Mayıs'ın Helalleşmesini, Barışmasını Sağlamış Olacaklarını Söyledi.

02.05.2010 15:49 | Son Güncelleme: 02.05.2010 15:49
AK Parti'li Kafkas: Kanlı 1 Mayıs Aydınlandığı Zaman Devletle 1 Mayıs'ın Barışması Sağlanacak

AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas, 115 milletvekilinin TBMM Başkanlığı'na sunduğu araştırma önergesiyle kanlı 1977, 1 Mayıs'ın karanlık noktalarını aydınlığa çıkarttıkları zaman devletle 1 Mayıs'ın helalleşmesini, barışmasını sağlamış olacaklarını söyledi.

Kafkas, AK Parti Grup Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi ile düzenlediği basın toplantısınde 1 Mayıs kutlamalarını değerlendirdi.

Kafkas, Bahçekapılı ve Tanrıverdi'nin de aralarında bulunduğu 9 AK Parti'li milletvekili ile Taksim'deki Atatürk Anıtına çelenk koyduklarını, Kazancı Yokuşu'na, ''kanlı 1 Mayıs'ta şehit olanlar için karanfil attıklarını'' ifade etti.

Kafkas, Taksim'de olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, ''Çünkü Türkiye'de AK Parti ile başlayan demokratikleşme sürecinin önemli halkalarından birini Taksim'de gerçekleştirdik.'' dedi.

Kafkas, devletin Cumhuriyet tarihi boyunca hep 1 Mayıs ile kavgalı olduğuna işaret ederek, 1 Mayıs'la devletin barışmasını sağlayan lider olarak tarihe geçtiği için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kutladığını kaydetti.

Kafkas, Türkiye'nin bütün renklerinin, tonlarının, işçilerin, konfederasyonların dün Taksim'de buluştuğuna işaret ederek, Türkiye'nin bütün güzelliklerinin barış ve huzur içerisinde 1 Mayıs kutladığını söyledi.

Bahçekapılı ise ülkenin sorunlu alanlarında çalışma yaparken, güvenlik ve özgürlüğü ön plana çıkardıklarını belirtti.

Bahçekapılı, dün 1 Mayıs'ta Taksim'de yaşananların, çalışmalarda özgürlük kavramını ne kadar ön plana çıkardıklarının bir göstergesi olduğuna işaret ederek, "Şimdiye kadar toplumda statülerinin değişmemesini isteyenler, her şeyin dünkü gibi kalmasını isteyenler, karanlık noktaların aydınlanmamasını isteyenler, topluma bir korkuyu empoze etmişlerdi. Ama bu korkuya yer olmadığı dün gösterildi.'' diye konuştu.

Hüseyin Tanrıverdi de 1 Mayıs'ın, ideolojik bir değer olmadığını, herkesin ortak bir değeri olduğunu vurguladı.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Şu an buradasınız: AK Parti'li Kafkas: Kanlı 1 Mayıs Aydınlandığı Zaman Devletle 1 Mayıs'ın Barışması Sağlanacak - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.3.2020 02:48:53. #1.15#
title