AK Parti'li İçten."Kürt Sorununu Bitirdiğimiz Gibi Diyarbakır'ın Öncelikli Sorunlarını da...
Haberler » Politika » AK Parti'li İçten."Kürt Sorununu Bitirdiğimiz Gibi Diyarbakır'ın Öncelikli Sorunlarını da... - Haberler

AK Parti'li İçten."Kürt Sorununu Bitirdiğimiz Gibi Diyarbakır'ın Öncelikli Sorunlarını da...

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Bağlar İlçe Yönetim Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, "Kürt sorununu bitirdiğimiz gibi, Diyarbakır'ın öncelikli olan sorunlarını da bitireceğiz" dedi.

AK Parti'li İçten.

Milletvekili , Bağlar İlçe Yönetim Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, "Kürt sorununu bitirdiğimiz gibi, Diyarbakır'ın öncelikli olan sorunlarını da bitireceğiz" dedi.

AK Parti Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Yönetim Kurulu toplantısı, ilçe binasında Diyarbakır milletvekilleri , Mine Lök Beyaz, Cuma İçten, İl Başkanı Aydın Altaç ve çok sayıda partilinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda konuşan İçten, AK Parti iktidarı olarak Kürt sorununu çözdüklerini ifade etti. Aşılması gereken demokratik adımların da var olduğuna dikkat çeken İçten, "Ortada bir bilgi kirliliği var ki, onu açıklamak gerekiyor. Sayın Başbakanımızın her yerde ifade ettiği, 'Kürt sorununu biz bitirdik' söylemi var. Burada hepimiz Kürt'üz ve siyaset yapıyoruz. 30 yıllık akan bu kardeş kanını bitiren, 8 aydır bir cenazemiz gelmiyorsa bunu sağlayan AK Parti'dir. Kürt sorunu nasıl bitti diyebilirsiniz ya da birileri sizlere diyebilir. Anlatmamız gereken, 10 buçuk yıl önce 1 saatlik uzaklıktaki köyümüze 21 saatte gidiyorduk. Faili meçhul cinayetler, köy yakmaları yaşandı. Dilimizi kullanamıyorduk. Bunu herkes yaşadı. O dönemde yaşanan sorunun adı Kürt sorunuydu. Şimdi bunlar yaşanmıyorsa, bunun tanımı farklı yapılmalı. Bundan dolayı Sayın Başbakanımız 'Kürt sorunu bitti' diyor. Aşılaması gereken demokratik adımlar vardır elbette" dedi.

"UYUŞTURUCU DİYARBAKIR İÇİN CİDDİ BİR SORUNDUR"

İçten, son dönemlerde artan uyuşturucu olaylarına da değinerek, uyuşturucunun Diyarbakır için ciddi bir sorun olduğunu söyledi. İçten, "Bu sorun hepimizin sorunudur. Burada bulunan tüm siyasi partilerin sorunudur. O zaman bu sorunu da çözmemiz gerekiyor. Uyuşturucu dışında, bu şehrin fuhuş ile ilgili sorunları var ve bizim bunu da çözmemiz gerekiyor. Gasp ve hırsızlık sorunları da yaşanıyor. Tüm bunları çözmemiz gerekiyor. Türkiye'nin ve Diyarbakır'ın kara para yani tefecilik sorunları var. Bu sorunlar hepimizi ilgilendiriyor. Demek ki bunların tümü birer sorundur. Kürt sorununu bitirdiğimiz gibi, Diyarbakır'ın öncelikli olan bu sorunlarını da bitireceğiz. Birileri için bu sorun olmayabilir ama Diyarbakır için bu bir sorundur. Biz sadece Diyarbakır'ın sorunlarını çözen değil Türkiye'nin sorunlarını çözen bir partiyiz" şeklinde konuştu. - DİYARBAKIR

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler