Çelebi'den Ağrı'ya müjde

İhlas Haber Ajansı / Ahmet Umur Öztürk - Haberler | Politika

Çelebi'den Ağrı'ya müjde AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi: "Ağrı'nın gelir kapısı Ağrı Dağı'dır.

Çelebi'den Ağrı'ya müjde

AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi:

"Ağrı'nın gelir kapısı Ağrı Dağı'dır. Bir rest çekildi, Ağrı Dağı'nın 6 yıldır kapalı olan alan, bundan sonraki süreçte 7/24 açık"

ANKARA - AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, "Ağrı'nın gelir kapısı Ağrı Dağı'dır. Bir rest çekildi, Ağrı Dağı'nın 6 yıldır kapalı olan alanı bundan sonraki süreçte 7/24 açık" dedi.

AK Partili Çelebi, TBMM'de Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Çelebi, altı yıl sonra tırmanışa yeniden açılacak olan Ağrı Dağı'nın Ağrı'ya büyük katkı sağlayacağını söyledi. Çelebi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştüklerini belirterek, "Ağrı Dağı, sadece dağ olarak değil, ilimizle ilgili bir konsept geliştireceğiz. Bunlardan bir tanesi dağcılık üzerindeki tırmanışlar, kaya tırmanışı ve kanyon geçişleri çalışmalarımız var. Ağrı Dağı'nın merkezinde bundan sonraki süreçte dağ kayağı planlanmaya başlanacak. Ağrı, dağcılık, yürüyüş, flora anlamında müthiş bir zenginliğe sahip" dedi.

Çelebi, "Ağrı'nın gelir kapısı Ağrı Dağı'dır. Bir rest çekildi, Ağrı Dağı'nın 6 yıldır kapalı olan alanı bundan sonraki süreçte 7/24 açık" ifadelerini kullandı.

Çelebi'den Ağrı'ya müjde
Çelebi'den Ağrı'ya müjde
Çelebi'den Ağrı'ya müjde
Çelebi'den Ağrı'ya müjde

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ahmet Umur Öztürk

Çok Okunan Haberler

title