AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı'dan HDP'ye tepki

AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı'dan HDP'ye tepki

28.10.2020 16:31 | Son Güncelleme: 28.10.2020 17:04
AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı'dan HDP'ye tepki

AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'a karşı yaptığı açıklamaların ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yayımlanan ortak bildiriyi desteklemeyen HDP'ye tepki gösterdi.

AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'a karşı yaptığı açıklamaların ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yayımlanan ortak bildiriyi desteklemeyen HDP'ye tepki gösterdi.

Ağralı, yaptığı yazılı açıklamada, Macron'un beyanlarında ifade hürriyetine sığındığını belirtti.

Macron'un, eylemleri ve söylemleriyle, küresel sonuçları her inançtan insanı olumsuz etkileyebilecek çatışma ortamını tetiklediğini vurgulayan Ağralı, "Bu, terörle mücadeleyi gerekçe göstererek, aslında kendi beslemeleri örgütlerin tavırlarını bahane ederek, küstah açıklamalara yeltenerek, insanlık tarihinde örnekleri çok olan aciz ve hadsiz varlıkların işidir." değerlendirmesinde bulundu.

Macron'un da "acizliğini ve kirli zihin dünyasını" ifşa ettiği ifade eden Ağralı, şöyle devam etti:

"TBMM'de temsil edilen siyasi parti temsilcileri, Macron'un İslam'a, onun aziz ve tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen Peygamber Hazreti Muhammed ve Müslümanlara yönelik kışkırtıcı, saygısız ve tehlikeli söylemlerini tel'in ve teşhir ederken HDP'nin Mecliste temsiliyeti bulunan siyasi partilerin ortak bildirisine ve Hakk'tan yana tavır almasına destek vermemesi, ortak bildiriyi imzalamaması, her zaman olduğu gibi insani, vicdani, ahlaki her ortak söylemden ve eylemden geri durması HDP'nin asli yüzünün bir kere daha deşifre olmasının örneğidir."

Ağralı, HDP'nin Hazreti Muhammed'e karşı yapılan saygısızlık karşısında ki tutumu ve duruşunu milletin takdirine bıraktığını kaydetti.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Havva Dereağzı

Manşet

Haberler

Politika

Son Dakika Haberleri

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti - HaberlerSon dakika... Polonya Savunma Bakanı Blaszczak: "ABD'ye her zamankinden daha yakın olmak zorundayız" - HaberAzerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hacıyev'den Fransa'ya sert tepki - HaberMeclis Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu toplandı - HaberCHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: "Ne zamandan beri uluslararası sularda özgürlüğünü yüz yıl önce ilan eden Türkiye Cumhuriyeti gemileri... - HaberTürkiye, belirti göstermeyen korona hastalarının da açıklanmasıyla dünyada günlük vaka sayısında 3'üncü sıraya yükseldi - HaberFransız Senatosu'ndan skandal karar - HaberAli Babacan, Bakan Koca'ya seslendi: Verileri gizleyerek halkın sağlığını tehlikeye atmadınız mı? - HaberSon dakika haber... Koca: "(İBB'nin açıkladığı defin rakamları) Ölüm sebebi Kovid ise Kovid, menenjit ise menenjit yazılıyor. Tanı çok net konmuş oluyor." - HaberSon dakika haber... Milli Güvenlik Kurulu, "İmzalanan ateşkes anlaşmasının hayata geçirilmesiyle Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünün sağlanmasının ve Güney Kafkasya'da... - HaberSon dakika haberleri... Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi - HaberSon dakika haberi... Bakan Koca: "Hasta olsun olmasın, testi pozitif olanlar ve bunların temaslılarını HES kodu üzerinden sorgulamak mümkündür." - HaberErdoğan'dan Arınç'a bir tepki daha: Türkiye'de hiçbir şey yapılmamış gibi konuşmalarını kabul edemeyiz - Haber
title