AK Parti Kahramanmaraş Belediye ve İl Genel Meclis Üyesi Adayları Belli Oldu

AK Parti Kahramanmaraş Belediye ve İl Genel Meclis Üyesi Adayları Belli Oldu

AK Parti Kahramanmaraş Belediye ve İl Genel Meclis Üyesi Adayları Belli Oldu. 33 Belediye, 9 İl Genel Meclis Üyesi Adayı ve 4 Kontenjan Aday Düzenlenen Toplantıyla Tanıtıldı.

AK Parti Kahramanmaraş Belediye ve İl Genel Meclis Üyesi Adayları Belli Oldu

AK Parti Kahramanmaraş Belediye ve İl Genel Meclis üyesi adayları belli oldu. 33 belediye, 9 il genel meclis üyesi adayı ve 4 kontenjan aday düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

Listenin toplumun bütün kesimlerini kucaklayacak şekilde hazırlandığını söyleyen AK Parti İl Başkanı Mustafa Sarıkaya, bayan ve genç adaylara ağırlık verildiğini söyledi.

Belediye ve İl Genel Meclisi aday tanıtım toplantısı Kervanhan'da gerçekleştirildi. Toplantıya Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, AK Parti İl Başkanı Mustafa Sarıkaya, Merkez İlçe Başkanı Necati Okay, parti yönetimi, belediye ve il genel meclis üyesi adayları katıldı.

Burada bir konuşma yapan AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Sarıkaya, listelerin çok titiz bir şekle hazırlanıp seçim kurullarına verildiğini söyledi.

Toplumun bütün kesimlerini kucaklayacak şekilde bir liste hazırlandığını ifade eden Sarıkaya, bayan ve genç adaylara ağırlık verildiğinin altını çizdi.

Sarıkaya, "Biz AK Parti olarak aldığımız oyların yüzde 50'sini bayan kardeşlerimizden aldığımızı biliyoruz. Bayanların siyasette daha aktif olması gerektiğine inanıyoruz. Yine aynı şekilde genç kardeşlerimizin de aktif olması için listelerimizde kendilerine yer verilmiştir." dedi.

29 Mart seçimlerinin yalnız belediye başkanı, belediye meclisi ve il genel meclisi üyelerinin seçimleri olarak değerlendirilmesinin doğru olmadığını kaydeden Sarıkaya, "Bu seçim Davos'ta, Çeçenistan'da, Irak'ta, bölgemizde ve dünyamızda ezilen Türk ve Müslüman halkının sesi olan dik duran genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a destek ve güven oylaması olacaktır." diye konuştu.BAŞBAKAN ERDOĞAN KAHRAMANMARAŞ'A GELİYORAK Parti İl Başkanı Mustafa Sarıkaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 22 Şubat Pazar günü saat 15.00'de Müftülük Meydanı'nda Kahramanmaraşlılarla buluşacağını duyurdu.

Kahramanmaraşlıların AK Parti kurulduğu günden bu yana bütün seçimlerde partinin destekleyicisi olduğunu ifade eden Sarıkaya, "Kahramanmaraşlılar, yapılan bütün mitinglerde alanları hınca hınç doldurmuştur. İnanıyoruz ki, 22 Şubat'ta da Müftülük Meydanı'nı tüm hemşerilerimiz yine dolduracaktı. Bu konuda her zaman olduğu gibi Kahramanmaraşlı vatandaşlarımıza güveniyoruz." dedi.

(CİHAN)