AK Parti Kadın Kolları'ndan Kılıçdaroğlu'na Kınama

AK Parti Kadın Kolları'ndan Kılıçdaroğlu'na Kınama

AK Parti Kadın Kolları'ndan Kılıçdaroğlu'na Kınama
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

AK Parti Bartın Kadın Kolları Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği söylemlere tepki gösterdi.

AK Parti Bartın Kadın Kolları Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği söylemlere tepki gösterdi.

AK Parti Bartın Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği sözleri, ahlak ve insaftan yoksun ifadeler olarak değerlendirerek, "Ülke siyasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun kınadıklarını ifade eden Kurtkaya, "Ak Parti Kadın Kolları Başkanlığı'na mensup tüm kadınlar olarak bir kez daha kamuoyuna sesleniyoruz; 5 Nisan 2016 tarihinde, Milli egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin çatısı altında tüm kadınları aşağılayan bir tavırla Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı bir kadına hakaret etmiştir. Kadına karşı cinsiyetçi ve karanlık zihniyetinin ürünü olan sözlerinden dolayı, Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanını bir kez daha şiddetle kınıyoruz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun söylemi olan 'siyasi ahlak ve etik' kurallarına kendisinin uymadığını savunan Kurtkaya, "'Karar alma mekanizmalarında ve siyasette daha çok kadın olmalı' iddiasında bulunanların, siyasetin tam da merkezinde yer alan bir kadına yönelik sözleri kendi riyakarlığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Meydanlarda siyasi ahlak ve etikten bahsederken, kendi ahlak anlayışını ortaya dökmüştür. Bizler siyaseti vatana, millete hizmet olarak gören ve millete hizmeti hak yolunda en büyük gaye edinmiş kadınlar olarak; Şimdi zaman, hakaretini sahibine iade etme zamanıdır diyoruz" şeklinde konuştu.

Başta CHP'li kadınlar olmak üzere bütün kadınları yaşanan olaya tepki göstermeye davet eden Kurtkaya şöyle devam etti: "Başta CHP'li hemcinslerimiz olmak üzere, toplumun her kesiminden kadını bu çirkin ve asla kabul edilemez hadiseye tepki göstermeye davet ediyoruz. Biliyoruz ki bu toprakların kadınları maruz kaldıkları bu elem verici durumu hiçbir zaman unutmayacaktır. Bizler, milletin ferasetine ve vicdanına güveniyoruz. 5 Nisan 2016 tarihini partisinin tarihine kara bir leke olarak geçiren CHP Genel Başkanına; Sadece özür yetmez diyoruz. Ahlaksız sözlerinizin bedelini, hala karşılarına çıkacak yüzünüz varsa sağduyu sahibi bu millet, size demokratik bir şekilde ödetecektir. CHP dikkat ederseniz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisi olduğunu sürekli olarak dile getirmektedir. Ancak Gazinin söylemlerinde her zaman ahlak ve edep vardır. 'Ben Sporcunun Zeki Çevik ve Ahlaklısını Severim' söyleminde yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ündür. Buda Gazinin edebe ve ahlaka verdiği önemi göstermektedir" dedi. - BARTIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title