AK Parti Kadın Kolları, Büyükşehir Belediyesinin Çalışmalarını İnceledi
Haberler » Politika » Haber

AK Parti Kadın Kolları, Büyükşehir Belediyesinin Çalışmalarını İnceledi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Şehir Merkezinde Yürütülen Projeleri, Düzenlenen "İş Tanıtım Gezisinde" AK Parti Samsun Kadın Kolları Üyelerine Tanıttı.

AK Parti Kadın Kolları, Büyükşehir Belediyesinin Çalışmalarını İnceledi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehir merkezinde yürütülen projeleri, düzenlenen "İş tanıtım gezisinde" AK Parti Samsun Kadın Kolları üyelerine tanıttı.

Otobüsle Samsun'un çeşitle bölgelerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları AK Partili kadınlara gezdiren Başkan Yılmaz, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kadın Kollarına Batıpark, Yeşilkent Beldesi'nde yapımı devam eden Huzurevi İnşaatı, 2. Bulvar Yolu, Sahil Yolu, Protokol Yolu ve Bandırma Vapuru çevresinde yapılan sahil düzenleme çalışmalarını gezdiren Başkan Yılmaz, Samsun'a 50 dönümlük bir alan içersine çağdaş ve modern bir Huzurevi kazandıracaklarını ifade etti. Başkan Yılmaz, "Yeşilkent Beldesi'nde yapımı süren Huzurevi'ni 2 ay içersinde hizmete açacağız. Bu huzurevi tam bir Rehabilitasyon Merkezi gibi olacak. Huzurevi sakinlerine gezmeleri, oturmaları ve spor yapmaları için alanlar yaptık. Yaşlılarımız burada gönül rahatlığı içinde kalacaklar" dedi.

Mert Irmağı ile Kürtün Irmağı arasına sıkışmış bir şehri, hedefleri olan bir şehir haline getirmeye çalıştıklarını vurgulayan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, "Şehir içi toplu ulaşımını rahatlatmak için Raylı Sistem'in temelini 1 veya 1.5 ay içinde Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan tarafından atılacak. Raylı Sistemi 3 yıl içersinde bitirerek Samsunluların hizmetine sunacağız. Büyük projeleri hayata geçirmek için uykusuz gecelerimiz oldu. Ama hiçbir zaman yılmayarak, projelerimizi tek tek hayata geçirdik" diye konuştu.

Yeşilkent Beldesi'nde yapımı devam eden yeni Balık Hali'nin 2 ay sonra hizmete gireceğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şöyle devam etti:

"Yeni Balık Hali hizmete girdikten sonra eski Balık Hali'nin yerine İtfaiye Daire Başkanlığı için yeni hizmet binası yapacağız. Ayrıca Batı Park'a Balık Lokantalarını getirmeyi düşüyoruz. Buraya çok güzel Balık Lokantaları yapılmasını sağlayacağız. Samsun'un deniz kirliliğinin halledilmesi gerekiyordu. Deniz kirliliği kentin en önemli sorunu idi. Kente Organize Sanayi Bölgesine kadar kanalizasyon akmıyor. Organize Sanayi'de Yeşilyurt Demir Çelik Fabrikasının yanına Arıtma Tesisi İnşa edeceğiz. Arıtma Tesisi'nin inşasına da en kısa sürede başlayacağız. Kanalizasyon atıkları burada arıtıldıktan sonra denizin bin metre uzağına deşarj edilecek." Öte yandan, AK Parti Samsun Kadın Kolları Başkanı Av. Zeynep Gürbüz, tanıtım gezisinin kendileri açısından çok faydalı geçtiğini ifade etti.

(İG-SA-RA-Y)