AK Parti İzmir Mitingi
Haberler » Yerel » Haber

AK Parti İzmir Mitingi

Ertuğrul Günay, "İzmir'in bugün demokrasi tarihinde yeni bir destan yazdığını" söyledi.

AK Parti İzmir Mitingi

Kültür ve Turizm Bakanı ve AK Parti İzmir milletvekili adayı Ertuğrul Günay, "İzmir'in bugün demokrasi tarihinde yeni bir destan yazdığını" söyledi.

Günay, AK Parti'nin Gündoğdu Meydanındaki mitinginde yaptığı konuşmada, demokrasinin kararlı bir savunucusu olan İzmir'in yeni bir tarih yazdığını, demokrasi tarihine yeni bir sayfa açtığını belirtti.

İzmir'in "Büyük demokrasi kahramanını ayakta alkışladığını, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bağrına bastığını" ifade eden Günay, şöyle konuştu:

"İzmir bugün yeni bir destan yazıyor. İzmir, tarihine, geleneğine uygun bir adım atıyor. 1950'de demokrasiye geçerken Demokrat Partiyi ve Adnan Menderes'i desteklemiş olan İzmir, 1960'dan sonra, 27 Mayıs'tan sonra demokrasiyi savunan Adalet Partisini destekleyen İzmir, 1970'den sonra 12 Mart darbesine karşı çıktığı için Ecevit'i desteklemiş olan İzmir, 12 Eylül'den sonra Özal'ı bağrına basan İzmir, bugün bir başka büyük demokrasi kahramanını ayakta alkışlıyor. AK Parti'nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bağrına basıyor. "

Günay, bugün İzmir'in "gerçekten de söylendiği gibi demokrasinin kalesi olduğunu" kaydederek, şunları dile getirdi:

"Gerçekten özgürlüğün, kardeşliğin, eşitliğin kalesi oluyor. Biz İzmir'e hizmet yapmak için ayrımsız tüm yurttaşlarımızın yaşamını güzelleştirmek için, İzmir'in aşını, ekmeğini, işini, özgürlüğünü, kardeşliğini çoğaltmak için buradayız. İzmir, Türkiye'nin en güzel bereketli topraklarının merkezi. İzmir'i bir dünya şehri yapmaya çalışıyoruz. EXPO ile dünyanın tanıdığı, bildiği merkez haline getirmek istiyoruz. Uyuyan güzeli uyandırmak ve dünyada tanıtmak istiyoruz. "

Eski Ulaştırma Bakanı ve İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım da yaptığı konuşmada, İzmir'in tarihi bir günü yaşadığını, kentin Başbakan Erdoğan'ı ağırladığını belirtti.

İzmir'in Başbakan Erdoğan'ı çevre yoluyla, Ege Rayı'yla, Avrupa'nın en güzel hava alanıyla, yaptığı hizmetlerle tanıdığını anlatan Yıldırım, önümüzdeki dönemde de İzmir'in, kaybolmuş yıllarını telafi edeceğini söyledi.

- İZMİR